Το μη χείρον βέλτιστον για Αμβούργο και Φράιμπουργκ

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ντέρμπι παραμονής μεταξύ του Αμβούργου και της Φράιμπουργκ για την 32η αγωνιστική της Bundesliga.
Το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό ο Μεχμέντι για τους φιλοξενούμενους, με τον Κάτσαρ να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.
Το αποτέλεσμα αυτό έφερε το Αμβούργο στους 32 βαθμούς, με την Φράιμπουργκ να ακολουθεί με 31.
Σε αγώνες για την 32η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:
Αμβούργο-Φράιμπουργκ 1-1Αϊντραχτ Φρανκφούρτης-Χοφενχάιμ 9/5Ανόβερο-Βέρντερ Βρέμης 9/5Γκλάντμπαχ-Λεβερκούζεν 9/5Μπάγερν Μονάχου-Αουγκσμπουργκ 9/5Ντόρτμουντ-Χέρτα Βερολίνου 9/5Στουτγκάρδη-Μάιντς 9/5Κολονία-Σάλκε 10/5Πάντερμπορν-Βόλφσμπουργκ 10/5
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 31 αγώνες)
Μπάγερν 76 – Πρωταθλήτρια——————–Βόλφσμπουργκ 62Γκλάντμπαχ 60Λεβερκούζεν 58Σάλκε 45Άουγκσμπουργκ 43Βέρντερ Βρέμης 42Χόφενχαϊμ 41Ντόρτμουντ 40Μάιντς 37Αιντραχτ Φρ. 36Κολονία 36Χέρτα 34Αμβούργο 32 -32αγ.Πάντερμπορν 31Φράιμπουργκ 31 -32αγ.Ανόβερο 30Στουτγκάρδη 27