Νίκη η Τζαμάικα, «σοκ» για Κόστα Ρίκα (videos)

Μια ανάσα από την πρόκριση στα προημιτελικά του Gold Cup βρίσκεται η Τζαμάικα. Η ομάδα του Γουίνφριντ Σχάφερ νίκησε με 1-0 τον Καναδά στο “Compass Stadium” του Χιούστον για την 2η αγωνιστική και “σκαρφάλωσε” στην 1η θέση του 2ου ομίλου. Το “χρυσό” γκολ για τους Τζαμαϊκανούς σημείωσε ο Όστιν με κεφαλιά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.
Στο ίδιο χρονικό σημείο το Ελ Σαλβαδόρ ισοφάρισε σε 1-1 το σκορ κόντρα στην Κόστα Ρίκα και έβαλε σε περιπέτειες την ομάδα του Πάουλο Γουάντσοπ αναφορικά με την πρόκριση στους “8”. Οι Κοσταρικανοί είχαν προηγηθεί στο 61′ με τον Μπράιαν Ρουίς όμως, στο 90’+2′ ο Κορέα σκόραρε για να διαμορφώσει το τελικό σκορ.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλοΤζαμάικα – Καναδάς 1-0Κόστα Ρίκα – Ελ Σαλβαδόρ 1-1