Ο Σουάρες νίκησε τον Τζέραρντ! (videos)

Δύο πρώην συμπαίκτες στη Λίβερπουλ βρέθηκαν αντίπαλοι τα ξημερώματα της Τετάρτης στο International Champions Cup. Ο λόγος για τον Στίβεν Τζέραρντ των Λος Άντζελες Γκάλαξι και τον Λουίς Σουάρες της Μπαρτσελόνα, με τον Ουρουγουανό να αναδεικνύεται νικητής αφού οι Καταλανοί επικράτησαν με 2-1.  Μάλιστα, ο επιθετικός της “Μπάρτσα” ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 45′ και στο 56′ ο Σέρχι “έγραψε” το 2-0. Η ομάδα του Τζέραρντ μείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μέγερ. Στα άλλα ματς για το ICC η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε άνετα των Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς με 3-1 με τα γκολ των Μάτα, Ντεπάι και Περέιρα ενώ Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε με 4-2 την Φιορεντίνα. Ματουϊντί (35′), Αγκουστίν (41′, 75′) και Ιμπραΐμοβιτς (69′) τα γκολ για τους Παριζιάνους, ενώ για τους “Βιόλα” σκόραραν οι Χοακίν (60′) και Ρόσι (79′) με πέναλτι.