Με το... δεξί στην δεύτερη φάση η Εθνική Εφήβων

28 Ιουλίου 2015

Η Εθνική Εφήβων μπήκε με το... δεξί στην δεύτερη φάση του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U18 που φιλοξενείται στον Βόλο, επέστρεψε στις νίκες με επιβλητικό τρόπο στην αναμέτρηση κόντρα στην Ιταλία (63-52) και ανανέωσε τις ελπίδες για την πρόκριση στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Το πανόραμα της δεύτερης φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U18 του Βόλου:

Τα αποτελέσματα:

Ε’ Όμιλος: Λετονία-Γαλλία 62-91, Τσεχία-Γερμανία 47-74, Σερβία-Ισπανία 62-74

Στ’ Όμιλος: Ρωσία-Λιθουανία 65-73, Βοσνία Ερζεγοβίνη-Τουρκία 57-80, Ελλάδα-Ιταλία 63-52

Ζ’ Όμιλος: Μαυροβούνιο-Φινλανδία 68-70, Ουκρανία-Κροατία 87-95

Οι Βαθμολογίες:

Ε’ Όμιλος: 1. Γαλλία 6, 2. Γερμανία 6, 3. Ισπανία 5, 4. Σερβία 4, 5. Λετονία 3,6. Τσεχία 3

Στ’ Όμιλος: 1. Τουρκία 6, 2. Λιθουανία 6, 3. Ελλάδα 4, 4. Ιταλία 4, 5. Βοσνία Ερζεγοβίνη 4, 6. Ρωσία 3

Ζ’ Όμιλος: 1. Κροατία 2, 2. Φινλανδία 2, 3. Μαυροβούνιο 1, 4. Ουκρανία 1

Η επόμενη αγωνιστική:

Ε’ Όμιλος: 14.30 Λετονία-Τσεχία, 16.45 Γαλλία- Σερβία, 21.15 Ισπανία-Γερμανία

Στ’ Όμιλος: 19.00 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Ρωσία, 19.00 Ιταλία-Λιθουανία, 21.15 Τουρκία-Ελλάδα (ΕΡΤ)

Ζ’ Όμιλος: 14.30 Φινλανδία-Ουκρανία, 16.45 Κροατία-Μαυροβούνιο

Η Εθνική Εφήβων μπήκε με το... δεξί στην δεύτερη φάση του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U18 που φιλοξενείται στον Βόλο, επέστρεψε στις νίκες με επιβλητικό τρόπο στην αναμέτρηση κόντρα στην Ιταλία (63-52) και ανανέωσε τις ελπίδες για την πρόκριση στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Το πανόραμα της δεύτερης φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U18 του Βόλου:

Τα αποτελέσματα:

Ε’ Όμιλος: Λετονία-Γαλλία 62-91, Τσεχία-Γερμανία 47-74, Σερβία-Ισπανία 62-74

Στ’ Όμιλος: Ρωσία-Λιθουανία 65-73, Βοσνία Ερζεγοβίνη-Τουρκία 57-80, Ελλάδα-Ιταλία 63-52

Ζ’ Όμιλος: Μαυροβούνιο-Φινλανδία 68-70, Ουκρανία-Κροατία 87-95

Οι Βαθμολογίες:

Ε’ Όμιλος: 1. Γαλλία 6, 2. Γερμανία 6, 3. Ισπανία 5, 4. Σερβία 4, 5. Λετονία 3,6. Τσεχία 3

Στ’ Όμιλος: 1. Τουρκία 6, 2. Λιθουανία 6, 3. Ελλάδα 4, 4. Ιταλία 4, 5. Βοσνία Ερζεγοβίνη 4, 6. Ρωσία 3

Ζ’ Όμιλος: 1. Κροατία 2, 2. Φινλανδία 2, 3. Μαυροβούνιο 1, 4. Ουκρανία 1

Η επόμενη αγωνιστική:

Ε’ Όμιλος: 14.30 Λετονία-Τσεχία, 16.45 Γαλλία- Σερβία, 21.15 Ισπανία-Γερμανία

Στ’ Όμιλος: 19.00 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Ρωσία, 19.00 Ιταλία-Λιθουανία, 21.15 Τουρκία-Ελλάδα (ΕΡΤ)

Ζ’ Όμιλος: 14.30 Φινλανδία-Ουκρανία, 16.45 Κροατία-Μαυροβούνιο

Πηγή: www.pamesports.gr

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ! :
ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ