Νίκησε και τη Γιουνάιτεντ η Παρί (video)

Η Παρί Σεν Ζερμέν… σταμάτησε τη φόρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς νίκησε 2-0 σε φιλικό που έγινε στο Σικάγο και έτσι η πρωταθλήτρια Γαλλίας κατέκτησε το «International Champions Cup» στον όμιλο που έγινε στις ΗΠΑ! Η Παρί Σεν Ζερμέν έφτασε έτσι τις τρεις νίκες (3-0-1), ενώ αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τους «κόκκινους διαβόλους» (3-0-1)… Για την νικήτρια σκόραραν οι Ματουιντί και Ιμπραχίμοβιτς.

Οι Παριζιάνοι «καθάρισαν» τον αγώνα μέσα σε ένα δεκάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο με τους Ματουϊντί και Ιμπραΐμοβιτς, φτάνοντας δίκαια στην τελική επικράτηση. Ο Γάλλος μέσος άνοιξε το σκορ στο 25’, μετά από ωραία αντεπίθεση! Ο διεθνής άσος βρέθηκε απέναντι από τον Ντε Χέα που έκανε κακή έξοδο και πλάσαρε εύστοχα με το αριστερό πόδι… Στο 34’ ο Σουηδός πέτυχε το 2-0 για την ομάδα του. Ο Μάξγουελ έκανε ωραία μπαλιά από τα αριστερά και ο «Ίμπρα» σκόραρε πλασέ στην κίνηση…