Γκολ ο Τέβες, ήττα η Μπόκα (video)

Ο Κάρλος Τέβες σκόραρε για δεύτερη φορά με τη φανέλα της Μπόκα Τζούνιορς όμως, το γκολ του δεν ήταν αρκετό αφού η ομάδα του ηττήθηκε με 4-3 από την Ουνιόν Σάντα Φε στο “Μπομπονέρα”. Η Μπόκα προηγήθηκε με τον Καγιέρι στο 7′ όμως, η αποβολή του Αγκουστίν Οριόν στο 26′ άλλαξε τα δεδομένα της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα και αφού ισοφάρισαν στο 31′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαλκόρα, πήραν το προβάδισμα πέντε λεπτά αργότερα με τον Μαρτίνεθ. Στο 46′ ο Τέβες έφερε το ματς στα ίσια όμως, στο 65′ η Ουνιόν πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Μπρίτεζ στο 65′. Η Μπόκα δεν τα παράτησε. Ισοφάρισε για δεύτερη φορά με τον Καγιέρι στο 88′ αλλά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκάμπα Λούκας “έγραψε” το 4-3 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.