Γκολάρα και με «τακουνάκι» και από τερματοφύλακα (video)

Και επειδή παραλείψαμε να τον τιμήσουμε με τον τρόπο που του άξιζε, ήρθε η ώρα να το πράξουμε έστω και με καθυστέρηση. Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων στην αναμέτρηση μεταξύ της Ντεν Χάαγκ και της Αϊντχόφεν για την 1η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Μάρτιν Χάνσεν, προωθήθηκε στην αντίπαλη περιοχή προκειμένου να ενισχύσει την προσπάθεια των συμπαικτών του να ισοφαρίσουν στην τελευταία φάση του αγώνα σε 2-2. Αυτό που συνέβη όμως, σίγουρα δεν θα το είχε δει ούτε στα πιο “τρελά” όνειρά του… Το φάουλ εκτελέστηκε, ο Χάνσεν κινήθηκε σαν αυθεντικός στράικερ και με ένα απίστευτο “τακουνάκι” έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του…