Τρομερά επεισόδια στην Τσεχία (video&pics)

Από τρομερά επεισόδια σημαδεύτηκε το παιχνίδι της Ζλιν με τη Μπάνικ Οστράβα (2-0), με τους οπαδούς της φιλοξενούμενης να τα… σπάνε στην κερκίδα με αποτέλεσμα να διακοπεί το παιχνίδι για περίπου 20λεπτά!
Εκτυλίχθηκαν απίστευτες σκηνές με τους φιλοξενούμενους οπαδούς να προσπαθούν να εισβάλλουν στον αγωνιστικό χώρο. Η επέμβαση της αστυνομίας έγινε άμεσα. Ακολούθησαν συγκρούσεις σώμα με σώμα ανάμεσα στους χούλιγκανς και τις ειδικές δυνάμεις! Οι αστυνομικοί έκαναν χρήση χημικών, ακόμα και πλαστικών σφαιρών για να σταματήσουν τους χούλιγκανς, ενώ έγιναν και συλλήψεις.
Η Ζλιν νίκησε με 2-0 με την Μπάνικ Οστράβα να παίζει με 10 παίκτες από το 61’, καθώς αποβλήθηκε ο Κάσα με απευθείας κόκκινη κάρτα και ενώ το σκορ ήταν 1-0. Το δεύτερο γκολ μπήκε στις καθυστερήσεις…