Χοληστερίνη: Μπορεί να έχει επιτώσεις στο σεξ;

28 Σεπτεμβρίου 2015
Αντώνης, αναγνώστης του boro.gr ρωτά

Aναγνώστης ρωτά:

Καλημέρα Zω στη Θεσσαλονίκη Το τελευταίο πεντάμηνο παρατηρώ ότι η στύση μου δεν είναι όπως πριν θέλω να ρωτήσω αν μπορεί να ευθύνονται για αυτό τα χάπια που παίρνω για τη χοληστερίνη... Επίσης αν έχετε κάποια άποψη για τα χάπια που κυλοφορούν στο διαδίκτυο για το λόγο αυτο; Ποια ιατρική ειδικότητα είναι κατάλληλη για αυτό το θέμα;

Στο ερώτημά σας απαντά ο Ζήσης Παπαθανασίου , Επίκουρος καθηγητής Γυναικολογίας - ανδρολόγος, διευθυντής Ελληνικού Σεξολογικού Ινστιτούτου

Αποτέλεσμα εικόνας για ζήσης παπαθανασίου

Απάντηση
Αγαπητέ φίλε τα χάπια για τη χοληστερίνη δεν αποτελούν σημαντικό παράγοντα για διαταραχή της στύσης. Το αίτιο θα πρέπει να αναζητηθεί κυρίως σε ψυχολογικούς ή αγγειακούς παράγοντες και δευτερευόντως ορμονικούς. Απευθυνθείτε σε γιατρό σεξολόγο ή ανδρολόγο για το πρόβλημά σας. Αποφύγετε την αγορά φαρμάκων από το διαδίκτυο. Για να λύσετε το πρόβλημά σας θα πρέπει να υπάρχει πρώτα σαφής διάγνωση του αιτίου που χαλάει τη στύση.
Ζήσης Παπαθανασίου.


ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ! :
ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ