H κλήρωση της Σούπερ λιγκ

12 Ιουλίου 2013
Το πρωτάθλημα της Σούπερ λιγκ αρχίζει στις 17 Αυγούστου, θα έχει 18 ομάδες και για πρώτη φορά θα απουσιάζει η ΑΕΚ.



Μέχρι την 7η αγωνιστική θα πρέπει να περιμένουμε για να παρακολουθήσουμε το πρώτο ντέρμπι της νέας περιόδου 2013-2014. Τότε ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό, ενώ τη 10η αγωνιστική στη Λεωφόρο θα γίνει το ντέρμπι των "αιωνίων", Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός. Την 11η αγωνιστική το Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ.



Ο Παναθηναϊκός στον πρώτο γύρο θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, αλλά υποδέχεται τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο.



Ο Ολυμπιακός θα παίξει τα ντέρμπι με Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ σε δύο συνεχόμενες αγωνιστικές την 10η και την 11η.



Η πρώτη αγωνιστική του νέου πρωταθλήματος φέρνει αντιμέτωπους τους δύο νεοφώτιστους, Καλλονή και Παναιτωλικό με Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό αντίστοιχα.



1η αγωνιστική



ΟΦΗ - Πανιώνιος



Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός



ΠΑΟΚ - Ξάνθη



Πλατανιάς - Βέροια



Απόλλων Σμύρνης - Άρης



Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιάννινα



Καλλονή - Ολυμπιακός



Ατρόμητος - Εργοτέλης



Λεβαδειακός - Πανθρακικός



Τα ντέρμπι



αγωνιστική: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός



10η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός



11η αγωνιστική: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ



24η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ



27η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός



28η αγωνιστική: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός



Αναλυτικά η κλήρωση:



1η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΒΕΡΟΙΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΡΗΣ

Ο.Φ.Η. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Π.Α.Ο.Κ. - SKODA ΞΑΝΘΗ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ



2η Αγωνιστική

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ

ΒΕΡΟΙΑ - Ο.Φ.Η.

ΑΡΗΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ



3η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ

Ο.Φ.Η. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΑΡΗΣ

Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ



4η Αγωνιστική


Ο.Φ.Η. - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΒΕΡΟΙΑ - Π.Α.Ο.Κ.

ΑΡΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ



5η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Ο.Φ.Η.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΑΠΟΛΛΩΝ

Π.Α.Ο.Κ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ

SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΡΗΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ



6η Αγωνιστική


ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

Ο.Φ.Η. - Π.Α.Ο.Κ.

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ

ΒΕΡΟΙΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ



7η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η.

SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΡΗΣ



8η Αγωνιστική

Π.Α.Ο.Κ. - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ

Ο.Φ.Η. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΒΕΡΟΙΑ - ΑΡΗΣ



9η Αγωνιστική


ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.

SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ο.Φ.Η.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΡΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ



10η Αγωνιστική

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ

Π.Α.Ο.Κ. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Ο.Φ.Η. - ΑΡΗΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΒΕΡΟΙΑ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ



11η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΒΕΡΟΙΑ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Ο.Φ.Η.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ



12η Αγωνιστική

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Π.Α.Ο.Κ. - ΑΡΗΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΒΕΡΟΙΑ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ - Ο.Φ.Η.



13η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ

ΑΡΗΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΒΕΡΟΙΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Π.Α.Ο.Κ.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Ο.Φ.Η. - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ



14η Αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΡΗΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ - ΒΕΡΟΙΑ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Π.Α.Ο.Κ. - ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - Ο.Φ.Η.

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ



15η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΑΡΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Ο.Φ.Η. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - Π.Α.Ο.Κ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.



16η Αγωνιστική

ΑΡΗΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ

SKODA ΞΑΝΘΗ - Ο.Φ.Η.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - Π.Α.Ο.Κ.



17η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΒΕΡΟΙΑ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΡΗΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ο.Φ.Η. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Π.Α.Ο.Κ. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ! :
ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ