Τριάρες ο Μητρογκόλ, εξάρα ο …Θρυλογκόλ!

<p><span lang="el-GR"><span>Διαδοχικά τα χατ-τρικ του Μήτρογλου, που έφτασε τα 4 φέτος! Πέτυχε άλλο ένα επί της Βέροιας, την οποία ο Ολυμπιακός συνέτριψε με 6-0 στο μισοάδειο "Καραϊσκάκη". Κάμπελ (2), Μανιάτης τα άλλα τρία…</span></span></p>
<p><span lang="el-GR"><br /></span></p>
<p><span lang="el-GR">Με… φόρα από το Τσάμπιονς Λιγκ και την «τριάρα» στην Άντερλεχτ, ο Ολυμπιακός με εξαιρετική εμφάνιση και τον Μήτρογλου για ακόμα ένα ματς σε φοβερή κατάσταση, νίκησε 6-0 την Βέροια!<br /><br />Ο Έλληνας φορ πέτυχε ξανά τρία γκολ, το ένα καταπληκτικό με μακρινό σουτ έξω από την περιοχή, ενώ δύο σημείωσε ο Κάμπελ και ο Μανιάτης. </span><br /><br /><span lang="el-GR"><span style="text-decoration: underline;"><strong>Έβλεπε την Βέροια… σαν Άντερλεχτ!</strong></span></span><br /><br /><span lang="el-GR">Ο Ολυμπιακός προσαρμόστηκε χωρίς κανένα πρόβλημα στην ελληνική πραγματικότητα μετά την τριάρα στην Άντερλεχτ και κόντρα στην Βέροια στο «Γ. Καραϊσκάκης» ξεκίνησε εντυπωσιακά. Μόλις στο 9' μάλιστα, ο Μήτρογλου άνοιξε το σκορ με προβολή μετά από σουτ του Μανιάτη, ενώ στο 20' ο Έλληνας φορ με ωραία κεφαλιά από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Παρά τα γρήγορα γκολ, οι Πειραιώτες δεν έριξαν ρυθμούς και συνέχισαν να πιέζουν. Μάλιστα, στο 32' θα μπορούσαν να είχαν ανεβάσει κι άλλο τον δείκτη του σκορ, ωστόσο ο Σαβιόλα «νικήθηκε» από τον Αναστασόπουλο στο πέναλτι που κέρδισε ο Βάις.<br /><br />Μετά και το πέναλτι ο Ολυμπιακός… έκοψε ταχύτητα και έδωσε δικαιώματα στην Βέροια, η οποία βγήκε μπροστά και έψαξε το γκολ, ωστόσο όσες φορές έκαναν σουτ οι παίκτες της, ο Ρομπέρτο απέκρουσε και κράτησε το μηδέν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. </span><br /><br /><span lang="el-GR"><span style="text-decoration: underline;"><strong>Μπήκε… φουριόζος ο Κάμπελ!</strong></span></span><br /><br /><span lang="el-GR">Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ξεκίνησε κάπως χαλαρά, με αποτέλεσμα ο ρυθμός του ματς να είναι κακός στα πρώτα λεπτά. Στο 61' όμως, ο Μίτσελ έριξε στο ματς τον Κάμπελ και ο Καστορικανός έφερε… τα πάνω κάτω. Μόλις στο 63', μετά από υπέροχη συνεργασία Σαβιόλα – Μήτρογλου – Φουστέρ, έστειλε την μπάλα από κοντά στα δίχτυα για το 3-0, ενώ στο 71' έβγαλε πολύ ωραία την μπαλιά για τον Μανιάτη, ο οποίος από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.</span><br /><br /><span lang="el-GR"><span style="text-decoration: underline;"><strong>Μη-τρο-γλου!!!</strong></span></span><br /><br /><span lang="el-GR">Με την Βέροια να έχει ρόλο… κομπάρσου, ο Ολυμπιακός όποτε ήθελε έβγαινε στην επίθεση και δημιουργούσε ευκαιρία. Στο 81' όμως, ο Μήτρογλου πήρε το όπλο του και με ένα απίστευτο σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 5-0 και πανηγύρισε έξαλλα άλλο ένα χατ -τρικ! Οι Πειραιώτες ωστόσο δεν σταμάτησαν εκεί, καθώς στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Κάμπελ βρέθηκε ολομόναχος απέναντι από το τέρμα και πλάσαρε εύκολα για το 6-0 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. </span><br /><br /><strong>Ολυμπιακός (Μίτσελ): </strong><span>Ρομπέρτο, Μανιάτης ( 71’ Γιαταμπαρέ), Παπάζογλου, Σαβιόλα (66’ Σέποβιτς), Μήτρογλου, Σάμαρης, Φουστέρ, Χολέβας, Μεντζανί, Βάις (61’ Κάμπελ).</span><br /><br /><span style="text-decoration: underline;">Στον πάγκο: </span><span>Μέγιερι, Εντινγκά, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Κάμπελ, Σέποβιτς, Γιαταμπαρέ, Ολαϊτάν.</span><br /><br /><strong>Βέροια (Γαϊτάνος):</strong><span> Αναστασόπουλος, Τζημογιάννης (71’ Ζεζίνιο), Μπάρμπας, Καλτσάς, Οστοϊτς, Μρντακοβιτς (68’ Πλαβούκος), Ντα Κόστα, Αμαραντίδης, Αποστολόπουλος, Ελ Φάρντου, Γεωργιάδης.</span><br /><br /><span style="text-decoration: underline;">Στον πάγκο: </span><span>Καντιμοίρης, Σεντεμέντες, Σιόντης, Τραπ, Πλαβούκος, Μάνος, Ζεζίνιο.</span><br /><br /><strong>Διαιτητής: </strong><span>Καμπαξής (Ευβοίας). Βοηθοί: Αναστόπουλος, Πετρόπουλος, Παπαδόπουλος</span></p>