«Όργια» στη Λεωφόρο!

20 Οκτωβρίου 2013

Χωρίς προηγούμενο αυτά που έγιναν στο πρώτο ημίχρονο στη Λεωφόρο μεταξύ του ΠΑΟ και του Πανθρακικού.

Το γκολ του Ζεκίνια στο 18’, με το οποίο έγινε το 0-1, έφερε σε πανικό τον διαιτητή Μιχάλη Κουκουλάκη, ο οποίος «έχασε» την… μπάλα και τα έκανε «μαντάρα».

Μέχρι και τετ α τετ του Πανθρακικού «έκοψε» και γύρισε την φάση πίσω για να δώσει φάουλ στους φιλοξενούμενους, αντί να αφήσει το πλεονέκτημα. Τώρα για το σκληρό παιχνίδι του ΠΑΟ, ούτε… σφύριγμα. Ο Ζεκίνια τους «πόνεσε» πολύ με το τέρμα που σημείωσε και οι παίκτες του ΠΑΟ τον… έβαλαν στο μάτι. Έτσι, του «έριχναν» στο πρώτο μέρος αρκετές «κλωτσιές».

Σε μία φάση λοιπόν, ο παίκτης του Πανθρακικού, δεν άντεξε. Έπεσε κάτω και ζητούσε να σταματήσει το παιχνίδι. Ωστόσο, ο Κουκουλάκης τίποτα! Ούτε φάουλ δεν έδωσε! Αλλά σαν να μην έφτανε αυτό, άφηνε και το παιχνίδι να εξελιχτεί. Για περίπου 2-3 λεπτά, το ματς παιζόταν κανονικότατα! Φοβερά πράγματα.

Για τους παίκτες του ΠΑΟ δεν λέμε τίποτα. Εντάξει. Τους «έτσουζε» και δεν έβγαζαν την μπάλα έξω και προσπαθούσαν να βάλουν γκολ, ενώ έβλεπαν τον Ζεκίνια να «σφαδάζει» στο χορτάρι.

Συγχαρητήρια κύριοι. Τι άλλο θα δούμε δεν ξέρουμε… Συγχαρητήρια και στον Κουκουλάκη!