Μάουρερ: Δίκαιη η ισοπαλία

Την πεποίθησή του πως το τελικό 1-1 μεταξύ Αρη και Ξάνθης ήταν δίκαιο εξέφρασε ο προπονητής της ακριτικής ομάδας, Ράινεν Μάουρερ
Οι δηλώσεις του τεχνικού της Ξάνθης στη συνέντευξη Τύπου

Ο Γερμανός στάθηκε ιδιαίτερα στην ανατροπή του Σολτάνι στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ευχήθηκε καλή συνέχεια στον Αρη και να μην τα παρατήσει.

Σε ένα πρώτο σχόλιο για το παιχνίδι, δήλωσε: «Ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι σε μία δυνατή ατμόσφαιρα. Δεν ξεκινήσαμε τόσο καλά όσο περίμενα. Μετά από δώδεκα λεπτά όμως είχαμε το πέναλτι που δεν δόθηκε στο Σολτάνι. Στο τέλος του ημιχρόνου χάσαμε την ευκαιρία πάλι με τον Καρίμ. Η ισοπαλία είναι δίκαιη.

Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε γρήγορα ένα γκολ και όλα έδειχναν να πηγαίνουν καλά. Ύστερα χάσαμε εύκολα κάποιες ευκαιρίες και αφού κάναμε ένα μεγάλο λάθος, ήρθε το 1-1.

Στα τελευταία δέκα λεπτά ο Αρης τα έπαιξε όλα για όλα. Δημιουργήθηκε χώρος για εμάς και είχαμε κάποιες ευκαιρίες. Εύχομαι στον Αρη τα καλύτερα. Είναι μια μεγάλη ομάδα και να μην τα παρατήσει ποτέ».

Για το πέναλτι που ζήτησε ο Αρης πριν τη φάση του Σολτάνι. «Είχα καλύτερη θέση, αλλά δεν το είδα».