Πήρε βαθμό στα Χανιά και ανεβαίνει ο Πανηλειάκος

Με το ισόπαλο 1-1 ανάμεσα στα Χανιά και τον Πανηλειακό έπεσε η αυλαία της 18ης αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Football League.Οι γηπεδούχοι έμειναν για 5ο συνεχές παιχνίδι χωρίς νίκη, την ώρα που ο Πανηλειακός στο συγκεκριμένο "σετ" αγώνων είναι αήττητος με τρεις νίκες και δύο "Χ".

Ο ΑΟ Χανιά ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ωστόσο στο 71′ βρέθηκε πίσω στο σκορ, χάρη στην εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου. Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση από τον Πάγκαλο για το 1-1. Ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι στο 63′.

AO Xανιά: Θεοδωρόπουλος, Χατζηισαΐας, Παπατζίκος, Παγώνης, Ζντράβκοβιτς, Γκούμας, Πότσι (72’ Σκάρος), Τσάτσος (57’ Κοσταντίνοφ), Μπουντόπουλος (78’ Λουκίνας), Βασιλόγιαννης, Πάγκαλος

Πανηλειακός: Πίτκας, Γαλανόπουλος, Κοτσώνης, Κωνσταντινίδης, Κυριάκος, Φλίγκος, Βοσκόπουλος, Λαμπρόπουλος, Πόνσε (56’ Λαλίν), Ολίσε, Μπιτάνγκ