4άρα της Αουγκσμπουργκ στη Στουτγκάρδη

Το σερί… πρωταθλητισμού της Αουγκσμπουργκ στα τελευταία ματς συνεχίστηκε και στη Στουτγκάρδη, όπου επικράτησε της ομώνυμης ομάδας με 4-1 για την 20ή αγωνιστική της Bundesliga!Χτυπάει την πόρτα του… Europa η Αουγκσμπουργκ, την ώρα που η Στουτγκάρδη με τις πέντε συνεχόμενες ήττες αρχίζει να μπλέκει για τα καλά σε περιπέτειες, ούσα μόλις δύο βαθμούς πάνω από τα μπαράζ παραμονής!

Το παιχνίδι κρίθηκε από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, όταν η Αουγκσμπουργκ με γκολ των Μίλικ και Χαν στο 35′ και το 43′, αντίστοιχα, προηγήθηκε με 0-2.΄

Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για τους γηπεδούχους στο 53′, όταν και αποβλήθηκε ο Ιμπίσεβιτς, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα δέχτηκαν και τρίτο γκολ με… δράστη ξανά τον Χαν. Στο 62′ ο Ρας μείωσε σε 1-3 και στο 64′ ο Βέρνερ διαμόρφωσε το τελικό 1-4.