Διπλό ο Αχαρναϊκός

Με γκολ του Νεόφυτου ο Αχαρναϊκος νίκησε 1-0 την Γλυφάδα στην Καισαριανή για την Football League.
Οι τριφυλλοφόροι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έχασαν ευκαιρίες για σκορ… μαμούθ, αλλά ο τερματοφύλακας της ομάδας των Νοτίων Προαστίων, κατέβασε τα ρολά και νικήθηκε μόλις μια φορά, στο 52ο λεπτό από το Νεόφυτο.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Δημακάκου στο 74ο λεπτό.

ΓΛΥΦΑΔΑ: Πασάι, Αρκουμάνης, Δημακάκος, Ζώνας, Μουστάκης, Δωροβίνης, Μάλκα, Κατσαμακίδης (57′ Τσακύρης), Ταμπάκης, Ραχίμ, Παιδάκης (73′ Μπότης).

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Παγούδης, Μωυσιάδης, Ιορδανίδης, Νιάρος, Αθανασίου, Ντάλλας (48′ Γουέλκαμ), Προβατίδης, Σκούφαλης (68′ Ντος Σάντος), Νεόφυτος, Παραράς, Ντε Πάουλα (76′ Χριστόπουλος).