Μάντζιος: Ηταν εμφανής για εμάς η απουσία του Ρομέου

Στην απουσία του Ρομέου στάθηκε στην συνέντευξη Τύπου, μετά την ήττα από τον ΟΦΗ, ο τεχνικός του Πανθρακικού Άκης Μάντζιος.
Αναλυτικά όσα είπε ο τεχνικός του Πανθρακικού:
"Ηταν μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο και νομίζω πως είπαμε κάποια πράγματα που δεν τα τηρήσαμε. Φάγαμε ένα γκολ με ένα μακρινό σουτ. Έγινε ένα καλό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο αλλά για εμάς ήταν εμφανής η απουσία του Ρομέου.

Κάναμε μια προσπάθεια, δείξαμε ότι είμαστε μια καλή ομάδα. Συγχαρητήρια στον ΟΦΗ για τη νίκη του. Σίγουρα ο ΟΦΗ έχει ποιότητα μεσοεπιθετικά. Θέλαμε να βγούμε πιο μπροστά όμως βρήκαμε ένα αντίπαλο καλά στημένο και δεν κάναμε πολλές φάσεις για να πετύχουμε κάποιο τέρμα".

Ερωτηθείς για το όριο της παραμονής ο τεχνικός του Πανθρακικού είπε: "Νομίζω πως οι ομάδες που θα συγκεντρώσουν 35-36 βαθμούς θα σωθούν".