Βενγκέρ: Ο διαιτητής σκότωσε το παιχνίδι

Στην διαιτησία του Ιταλού Ριτσόλι, τα έριξε ο Αρσέν Βενγκέρ για την ήττα (0-2) της Άρσεναλ στο Emirates από την Μπάγερν, για τη φάση των "16" του Champions League."παιχνίδι. Μέχρι εκείνη την στιγμή ήταν ένας αγώνες υψηλού επιπέδου. Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς για τους ουδέτερους ήταν βαρετό με μονόπλευρο ενδιαφέρον.
Επαναλαμβάνω, ότι η απόφαση του διαιτητή σκότωσε το παιχνίδι. Έδωσε πολλά φάουλ που δεν δίνονται στην Πρέμιερ Λιγκ αλλά η κατάσταση στα ευρωπαϊκά ματς είναι διαφορετική και πρέπει να την δεχτούμε.
Χάσαμε τον τερματοφύλακα μας έκανα δύο αλλαγές και δεν είχα ευκαιρία να κάνω τις αλλαγές που ήθελα. Είμαι απογοητευμένος γιατί ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι μέχρι το ημίχρονο και καθόλου καλό στην επανάληψη. Δεν έχει τελειώσει τίποτα και θα παλέψουμε στον επαναληπτικό".