Τεράστια νίκη με 9 παίκτες για την Εθνική Κ21!

Μεγάλη νίκη – ανατροπή σε βάρος της Τουρκίας πανηγύρισε η Εθνική Κ21 στην Κατερίνη για τα προκριματικά του Euro. Η ομάδα μας έπαιζε με εννέα παίκτες από 25ο λεπτό, ήταν πίσω με 0-1 από το 11′, ωστόσο "γύρισε" το ματς στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε 2-1 των Τούρκων!Η νίκη αυτή φέρνει την ομάδα του Κώστα Τσάνα στη 2η θέση του ομίλου με 12 βαθμούς, δύο περισσότερους από Σουηδία και Τουρκία που ισοβαθμούν στην 3η!

Αναμφίβολα πρόκειται για μια τεράστια επιτυχία, αν αναλογιστεί κανείς ότι στο 10′ αποβλήθηκε ο Τριανταφυλλόπουλος, στο 11′ ο Μπασάν με πέναλτι έκανε το 0-1 και στο 25′ μείναμε με εννέα, λόγω αποβολής (και) του Κίτσιου.

Η ελληνική απάντηση ήρθε με εννέα παίκτες! Στο 61′ ο Καρέλης ισοφάρισε και στο 89′ ο Μπουχαλάκης έκανε το 2-1 μέσα σε ντελίριο ενθουσιασμό./