“Βουλιάζει” η Φούλαμ

Με τον Κώστα Μήτρογλου να ξεκινά βασικός, η Φούλαμ υπέστη νέα ήττα με 1-3 από την Κάρντιφ, σ’ ένα από τα πιο σημαντικά ματς για την παραμονή της στην κατηγορία. "Τρακαρισμένος" και εμφανώς ανέτοιμος ο διεθνής επιθετικός. "Ανέβασε" την ομάδα ο Καραγκούνης με την είσοδό του στο δεύτερο μέρος, σερβίροντας και το γκολ της ισοφάρισης.Εξαιρετικά δύσκολο γίνεται πλέον για τη Φούλαμ το ενδεχόμενο παραμονής, αφού ηττήθηκε στην Ουαλία από την Κάρντιφ. Οι Ουαλοί προηγήθηκαν με τον Κόλκερ στο φινάλε του ημιχρόνου, ωστόσο η Φούλαμ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Καραγκούνη κα κοντινή προβολή του Χόλτμπι έφτασε στην ισοφάριση στο 59′. Μόλις οκτώ λεπτά αργότερα ο ξανά ο Κόλκερ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ 4 λεπτά αργότερα ο Κάμπελ έγραψε το 3-1, γκρεμίζοντας τα όνειρα της Φούλαμ.

Εναν βαθμό έβαλε στο σακούλι της η Νόριτς στην προσπάθειά της για παραμονή και εξακολουθεί να βρίσκεται πάνω από τη ζώνη, μετά το εντός εδρας 1-1 με τη Στόουκ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 56′ με τον Τζόνσον, ενώ στο 73′ ο Γουόλτερς ισοφάρισε για τη Στόουκ.

Αντίθετα, η Πάλας έχασε έδαφος μετά την ήττα με 0-1 από τη Σααυθάμπτον, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Ροντρίγκεζ.