Διπλό στην Ελευσίνα ο Απόλλων Πατρών, βλέπει 6άδα

Νίκη εξάδας για τον Απόλλωνα που νίκησε τον Πανελευσινιακό στην παράταση με 73-66. Η Ελευσίνα είχε προβάδισμα δέκα πόντων στο 38ο λεπτό του ματς.
Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι ο Απόλλων Πατρών νίκησε στην παράταση τον Πανελευσινιακό με 73-66 στην παράταση κι ενώ η κανονική διάρκεια του αγώνα βρήκε τις δύο ομάδες στο 61-61.

Με αυτόν τον τρόπο οι Πατρινοί βλέπουν μέχρι και εξάδα, ενώ ο Πανελευσινιακός έχασε μία μεγάλη ευκαιρία να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Νίκος Αργυρόπουλος σημείωσε καθοριστικούς πόντους, οδηγώντας την ομάδα του στο εκτός έδρας θετικό αποτέλεσμα (12π., 4/4β., 1/7διπ., 2/6τρ., 3ριμπ., 7ασ., 2 κλεψ.). Οι Ντάνιελ και Ουίλσον σημείωσαν μαζί 37 πόντους και μάζεψαν 23 ριμπάουντ…

Τα δεκάλεπτα: 23-13, 35-35, 51-46, 61-61κ.α., 66-73.