Συνήλθαν οι… ασπιρίνες!

Τέλος στο αρνητικό της σερί 6 αγωνιστικών έβαλε η Λεβερκούζεν, η οποία νίκησε με 3-1 στην έδρα της Άουγκσμπουργκ και έμεινε ξανά μόνη στην 4η θέση, που οδηγεί στο Champions League.Το σκορ άνοιξε στο 11ο λεπτό ο Κίσλινγκ, όμως η Άουγκσμπουργκ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 59’ με τον Βέρνερ. Το γκολ της ισοφάρισης βραχυκύκλωσε τη Λεβερκούζεν, όμως στο 80’ ο Σον έδωσε εκ νέου προβάδισμα στις… ασπιρίνες και τρία λεπτά αργότερα ο Τσαν σφράγισε τους τρεις βαθμούς, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής στην Bundesliga:

Τρίτη (25/3)
Ντόρτμουντ – Σάλκε 0-0
Βέρντερ – Βόλφσμπουργκ 1-3 (17′ Πρεντλ / 2′ Μαλαντά Ατζ, 10′ Πέρισιτς)
Μπράουνσβαϊγκ – Μάιντς 3-1 (18′ και 77′ Κουμπελά, 45’+3 Νίλσεν / 21′ Νίκολαϊ Μίλερ)
Χέρτα – Μπάγερν 1-3 (46′ πέν. Αντριάν Ράμος / 6′ Κρόος, 14′ Γκέτσε, 79′ Ριμπερί)

Τετάρτη (26/3)
Νυρεμβέργη – Στουτγκάρδη 2-0 (43′ και 54′ Ντρμιτς)
Χόφενχαϊμ – Ανόβερο 3-1 (13′ Πολάνσκι, 51′ Μοντέστ, 90′ Ρούντι / 10′ Αντρέασεν)
Άουγκσμπουργκ – Λεβερκούζεν 1-3 (59′ Βέρνερ / 11′ Κίσλινγκ, 80′ Σον Χέουνγκ-Μιν, 83′ Εμρέ Τσαν)
Αμβούργο – Φράιμπουργκ 1-1 (55′ Λασογκά / 50′ Νταρίντα)
Φρανκφούρτη – Γκλάντμπαχ 1-0 (16′ Χοσέλου)