Βλέπει 8άδα η Κουμπάν, 84-73 την Παρτιζάν

Με ένα ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο η Λοκομοτίβ Κουμπάν επικράτησε με 84-73 της Παρτίζαν και πανηγύρισε το 6ο της ροζ φύλλο αγώνα στο ΤΟΡ 16
Με ένα σερί 13-0 στο τρίτο δεκάλεπτο η Λοκομοτίβ Κουμπάν επέβαλε τον ρυθμό της και κατάφερε να ξεπεράσει εύκολα με 84-73 το εμπόδιο της Παρτίζαν.

Οι Βάλερι Λικχοντέι, Ντέρικ Μπράουν και Σίμας Γιασάιτις ήταν η τριπλέτα που οδήγησε εκ του ασφαλούς τους Ρώσους.

Ως εκ τούτου η Κουμπάν παραμένει σε τροχιά πρόκρισης και παλεύει για μία θέση στην επόμενη φάση κόντρα στη Γαλατάσαραϊ, με την οποία ισοβαθμεί.

Οι δύο ομάδες στις μεταξύ τους αναμετρήσεις έχουν από μία νίκη με την ίδια διαφορά πόντων μάλιστα και αν συνεχίσουν χέρι-χέρι τότε όλα θα κριθούν στη συνολική διαφορά επίθεσης με άμυνα.

Τα δεκάλεπτα: 16-10, 38-30, 63-45, 84-73

Λοκομοτίβ Κουμπάν (Πασούτιν): Γκριγκόριεφ, Μπράουν 18 (5 ριμπ,. 7 ασίστ), Ουίλιαμς 7 (1), Χέντριξ 12, Καλνιέτις 2 (8 ασίστ), Λικχοντέι 15 (5/6 τριπ.), Γιασάιτις 13 (3), Ζούμπκοφ, Ζουκανένκο, Μάριτς 9, Πονγκρασόφ 3, Σιμόν 5 (1).

Παρτιζάν (Βουγιόσεβιτς): Τέπιτς 8 (1), Λοβέρν 8 (7 ριμπ.), Πάβλοβιτς 13, Νταλό, Μιλουτίνοφ 4, Μπογκντάνοβιτς 9 (1), Γκάγκιτς 7, Μούσλι 2, Σάλιτς, Αντριτς 2, Μπεζμπράντιτσα, Μπέρτανς 20 (4/7 τριπ.).