Τα νέα αστέρια της Εθνικής

13 Απριλίου 2014

Αρχίζει σήμερα στην Κατερίνη η τελική φάση των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων στις κατηγορίες Παίδων και Νέων, με τη συμμετοχή των πιο ταλαντούχων νεαρών παικτών από ολόκληρη τη χώρα.

Οι ομάδες που θα πάρουν μέρος στο τουρνουά θα είναι χωρισμένες σε 4 γεωγραφικές ζώνες, σύμφωνα με το Στρατηγικό Πλάνο Ανάπτυξης που εκπονήθηκε από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία σε συνεργασία με τον Φερνάντο Σάντος και υλοποιείται για πρώτη φορά την εφετινή αγωνιστική περίοδο. Πρόκειται για ένα ολοκληρωμένο σχέδιο που έχει ως στόχο την επιλογή 44 ποδοσφαιριστών για τη νέα Εθνική Ομάδα Κ-15, καθώς επίσης την επαναξιολόγηση παικτών στις μεγαλύτερες ηλικιακά Εθνικές Ομάδες.

Λεπτομέρειες για αυτό το σχέδιο μπορέι να βρει κάθε ενδιαφερόμενος στην ιστοσελίδα της ΕΠΟ (www.epo.gr), στην υποκατηγορία «ΕΠΟ». 

Το αγωνιστικό πρόγραμμα (όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Α΄ ΔΑΚ Κατερίνης)

13/4 (15:00 Παίδες, 17:30 Νέοι): 1η Ζώνη-2η Ζώνη
14/4 (15:00 Παίδες, 17:30 Νέοι): 3η Ζώνη-4η Ζώνη
15/4 (15:00 Παίδες, 17:30 Νέοι): Μικρός Τελικός
16/4 (10:00 Παίδες, 12:30 Νέοι): Μεγάλος Τελικός

Οι ριζικές αλλαγές που έφερε το νέο σύστημα διεξαγωγής των πρωταθλημάτων αφήνουν σε δεύτερο πλάνο τον ανταγωνισμό και δίνουν τη δυνατότητα στους περιφερειακούς προπονητές να κάνουν τις καλύτερες δυνατές επιλογές από όλες τις ομάδες των ΕΠΣ, ανεξαρτήτως της πορείας τους στη διοργάνωση. Άλλωστε, πλέον, οι ομάδες των Ενώσεων συμμετέχουν μόνο στην α΄ φάση, καθώς στη συνέχεια (β΄ φάση) συγκροτούνται ομάδες περιφερειών και ακολούθως (τελική φάση) ομάδες ζωνών.

Τα ρόστερ των ομάδων της τελικής φάσης:

1η ζώνη (βόρεια)

Κατηγορία Παίδων

ΖΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΙΩΑΚΕΙΜ, ΒΟΥΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΝΕΟΦΥΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΥΡΤΣΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ), ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΣΠΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ), ΙΤΣΚΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΝΤΟΥΜΑΝΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ), ΠΑΤΣΙΚΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ (ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ), ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ), ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΗΛΙΑΣ, ΠΙΤΣΙΑΒΑΣ ΖΗΝΩΝ (ΕΠΣ ΚΟΖΟΝΗΣ), ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ), ΟΚΑΝ ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ, ΜΑΛΑΔΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ)

Κατηγορία Νέων

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ), ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΝΕΟΦΥΤΟΣ (ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ), ΚΩΤΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ), ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ), ΔΡΑΜΠΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΚΑΠΤΕΛΙ ΡΕΤΖΙΝΟ, ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΣΑΜΠΑΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ), ΓΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, ΣΑΜΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΔΟΞΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΕΠΠΑΣ ΠΑΥΛΟΣ, ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΡΑΠΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ), ΝΕΣΤΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ, ΤΣΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΜΥΛΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ), ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ (ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ), ΑΛΜΑΣΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ)

2η ζώνη (κεντρική)

Κατηγορία Παίδων

ΠΑΤΣΙΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΓΑΪΤΑΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, ΛΙΑΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ), ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ (ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ), ΒΗΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΤΣΩΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ), ΜΑΥΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ), ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ (ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ), ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, ΖΩΧΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ), ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΚΑΚΑΜΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΚΩΦΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΖΙΑΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ), ΝΤΙΝΕ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)

Κατηγορία Νέων
ΛΥΤΡΑΣ ΟΡΦΕΑΣ (ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ), ΤΣΙΜΟΥΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ), ΖΗΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ ΦΩΤΙΟΣ, ΠΑΡΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ), ΣΟΦΙΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΝΤΙΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ), ΤΡΕΠΕΚΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ), ΣΠΑΡΟΣ ΛΟΥΚΑΣ, ΛΕΟΝΤΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΜΕΡΕΝΤΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ), ΒΑΡΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΠΑΥΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΓΑΛΟΥΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ), ΒΟΥΤΣΕΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ), ΔΕΡΜΙΝΤΖΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ), ΤΣΙΜΠΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ), ΚΑΛΦΟΥΤΣΟΣ ΗΛΙΑΣ (ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)

3η ζώνη (νότια)

Κατηγορία Παίδων

ΠΕΤΕΙΝΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ), ΤΣΑΠΑΡΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΚΑΤΣΟΥΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ  (ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ), ΒΙΤΑΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΣΤΥΛΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΠΣ ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ), ΝΤΟΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΕΠΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ), ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΚΑΦΕΝΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΑΝΤΖΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ), ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ, ΓΛΕΖΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ), ΡΟΥΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ), ΚΑΝΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ), ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ), ΒΑΣΙΛΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ), ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ), ΣΠΙΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ)

Κατηγορία Νέων

ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ, ΛΑΖΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΛΕΓΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΑΥΓΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΜΠΙΤΡΑΣ ΗΛΙΑΣ (ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ), ΚΟΥΒΕΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, ΚΟΦΣΑΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΓΑΛΗΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΘΥΜΙΑΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΔΕΔΕΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ), ΚΟΡΝΕΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ), ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ), ΜΑΛΑΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΛΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ), ΜΠΙΡΜΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ), ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΙΤ/ΝΙΑΣ), ΠΑΤΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ)

4η ζώνη (νησιά)

Κατηγορία Παίδων

ΧΝΑΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), ΑΡΓΥΡΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΚΑΚΑΒΕΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ), ΠΑΠΑΜΑΤΘΑΙΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ (ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ), ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΛΑΓΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΑΖΙΖΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ, ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, ΠΛΑΥΤΑΚΗΣ ΑΡΚΑΔΙΟΣ, ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ), ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΑΡΝΟΜΑΛΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΠΑΛΑΜΟΥΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ), ΜΠΑΚΙΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, ΧΟΧΛΑΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΡΑΦΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, ΤΣΑΒΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ)

Κατηγορία Νέων

ΣΑΜΟΛΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΚΑΛΗΩΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΕΦΑΛΛΙΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΚΟΥΓΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΚΑΜΠΟΣΟΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ), ΒΕΡΒΕΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΨΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ), ΦΟΥΑΣΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ), ΜΠΑΣΤΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΠΣ ΧΙΟΥ), ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΝΗΣΤΙΚΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΚΑΡΤΕΛΙΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ), ΜΑΡΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ, ΚΟΥΡΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ-ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ, ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ (ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ), ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ)

Πηγή: www.pamesports.gr

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ! :
ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ