Ανετα η Μπάγερν!

Eνα εύκολο βράδυ πέρασε η Μπάγερν Μονάχου στο εναρκτήριο ματς της 32ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος, καθώς επικράτησε της Λούντιβγκσμπουργκ με 92-67.

Η ομάδα του Σβέτισλαβ Πέσιτς κατάφερε να επιβάλει τον ρυθμό της και στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου είχε προβάδισμα δέκα πόντων (24-14), ενώ μετά το πρώτο μισό του ματς, η Μπάγερν έδειχνε να καθαρίζει το ματς με 41-27. Το έργο της Μπάγερν ήταν εξίσου εύκολο και στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στη νίκη με 92-67.

Πρώτος σκόρερ της Μπάγερν ήταν ο Ρόμπιν Μπένζινγκ με 18 πόντους και τον ακολούθησε ο Νιχάντ Ντζέντοβιτς με 15 πόντους. Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μάικλ Στόκτον με 12 πόντους και ο Κάλβιν Χάρις με 11 πόντους.