Καταιγιστική η Βερόνα!

Τις εντυπωσιακές εμφανίσεις της στο φετινό πρωτάθλημα Ιταλίας συνέχισε η Βερόνα. Η ομάδα του Βαγγέλη Μόρα, ο οποίος αγωνίστηκε σε ολόκληρο το 90λεπτο, συνέτριψε εντός έδρας την Κατάνια του Σεμπάστιαν Λέτο με 4-0 στην αναμέτρηση για την 35η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 6′ ο Λούκα Τόνι και στο 28′ ο ίδιος παίκτης “έγραψε” το 2-0. Στο 45′ ο Μαρκίνιο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για να έρθει στο 74′ ο Γκόμεζ Ταλέμπ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα. Με αυτή τη νίκη η Βερόνα “σκαρφάλωσε” στην 6η θέση με 52 βαθμούς. Αντίθετα, η Κατάνια παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς.

Στο 76ο λεπτό του αγώνα ο Λούκα Τόνι αντικαταστάθηκε από τον Κάτσια, κάτι που προκάλεσε τον εκνευρισμό του Ιταλού επιθετικού. Ο λόγος ήταν ότι ήθελε να πετύχει ακόμα ένα γκολ για να περάσει στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ στο ιταλικό πρωτάθλημα αλλά ο προπονητής του δεν τον άφησε…