Παρέμεινε στην κορυφή η Ζενίτ

Αμείωτο παραμένει το ενδιαφέρον στο ρωσικό πρωτάθλημα μετά την ισοπαλία 1-1 στο ντέρμπι της Λοκομοτίβ με τη Ζενίτ.

Το αποτέλεσμα μπορούμε να πούμε ευνοεί την ομάδα της Αγίας Πετρούπολης αφού παραμένει στην πρώτη θέση με 60 βαθμούς έναντι 59 της σημερινής της αντιπάλου και 58 της ΤΣΣΚΑ. Δύο αγωνιστικές απομένουν και η ομάδα του Αντρέ Βίλας Μπόας βρίσκεται κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος. Για την δεύτερη θέση θα γίνει μάχη μετάξυ των δύο συλλόγων της Μόσχας που θα κονταροχτυπηθούν την τελευταία αγωνιστική.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Ρονδόν στο 35ο λεπτό. Το δεύτερο ημίχρονο είχε ελάχτιστες φάσεις από τις δύο εστίες. Σημαδεύτικε από τις πολλές καθυστερήσεις που οφείλονται στην αλλαγή… διαιτητή.

Στο 76 οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Τκάτσεφ, που εκμεταλλεύτηκε την ασταθή επέμβαση του Λοντίγκιν. Αυτή ήταν η πρώτη φορά που η Ζενίτ χάνει βαθμούς υπό την καθοδήγηση του Βίλας Μπόας (6 ματς).