«Πεντάρα» η Χαρτς

Η Χαρτς μπορεί να έχει υποβιβαστεί στη δεύτερη κατηγορία της Σκωτίας ωστόσο κόντρα στην Κιλμάρνοκ εντός έδρας έκανε… πλάκα κερδίζοντας με το εμφατικό 5-0!

Οι «καρδιές» άνοιξαν το σκορ στο μόλις στο 11ο λεπτό με τον Στίβενσον να σκοράρει ενώ στο 24′ ο ίδιος παίκτης έδωσε στην ομάδα του αέρα δύο τερμάτων. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και πάλι ο Σκωτσέζος μέσος σκόραρε και ολοκήρωσε το χατ τρικ. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στο 56ο λεπτό ο Κινγκ πέτυχε το 4-0 ενώ δώδεκα λεπτά αργότερα ο Πάτερσον διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Η Χαρτς φυσικά και δεν προλαβαίνει τη σωτηρία ενώ η Κιλμάρνοκ πλέον μπήκε σε μπελάδες στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τα πλέι άουτ.