Iσοφάρισε με περίπατο η Τριούμφ

Η Τριούμφ πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα την Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης, της οποίας και επικράτησε με το άνετο 74-57 και έτσι ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των πλέι οφ της VTB League.

Oι γηπεδούχοι έκαναν εντυπωσιακό ξεκίνημα στο ματς και μετά το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν μπροστά με 19-8! Από εκεί και πέρα η Σπαρτάκ αντέδρασε στην δεύτερη περίοδο, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο η Τριούμφ πήρε και πάλι τα ηνία και μαζί τους και μία διαφορά ασφαλείας. Τίποτα δεν άλλαξε στο κάκιστο τελευταίο δεκάλεπτο, στο οποίο συνολικά και οι δύο ομάδες σκόραραν 19 πόντους, έτσι οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη νίκη με 74-57 και το 1-1. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Κόρι Χίγκινς με 17 πόντους, ενώ από την Σπαρτάκ διασώθηκε ο Στέφεν Μπερτ με 12 πόντους.