Δύσκολα στα ημιτελικά η Μπάγερν!

Η Μπάγερν Μονάχου τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Λούντβιγκσμπουργκ, αλλά τελικά κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 75-82 και παράλληλα έκανε 3-1 στη σειρά και εξασφάλισε το εισιτήριο για τα ημιτελικά των πλέι οφ του γερμανικού πρωταθλήματος.

Η Λούντβιγκσμπουργκ έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Σβέτισλαβ Πέσιτς για περίπου 30 αγωνιστικά λεπτά. Οι γηπεδούχοι, μάλιστα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είχαν προβάδισμα με 39-38 και μετά από 30 λεπτά εξακολοθούσαν να έχουν τα ηνία με 57-54! Η Μπάγερν έκανε την αντεπίθεσή της στην τελευταία περίοδο και κατάφερε τελικά να φτάσει στη νίκη με 75-82.

Πρώτος σκόρερ για την Μπάγερν ήταν ο Χέικο Σάφαρτζικ με 20 πόντους και τον ακολούθησε ο Μπράις Τέιλορ με 12 πόντους. Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Σον Χαφ με 19 πόντους και ο Μάικλ Στόκτον με 16 πόντους.