3o Φεστιβάλ Πολλής Μουσικής

22 Μαΐου 2014

Από τα πλέον πολυσύχναστα μουσικά ραντεβού της πόλης, το Φεστιβάλ Πολλής Μουσικής επιστρέφει στον πολυχώρο «Six D.O.G.S.» από την Πέμπτη 22 έως το Σάββατο 24 Μαΐου με 75 συμμετοχές οι οποίες δεν εμφανίστηκαν ούτε στην περσινή διοργάνωση, αλλά ούτε και στην πρώτη (2012 ). Το συμπέρασμα είναι το ίδιο με το περσινό και το προπέρσινο: «η μουσική στην Αθήνα βράζει», γεγόνος που θα έχουμε την ευκαιρία να το διαπιστώσουμε και οι ίδιοι μέσα από τις συναυλίες, τα DJ sets και τα performances, τα οποία επέλεξε και φέτος ο Αλέξανδρος Βούλγαρης (The Boy ). Αναλυτικά το πρόγραμμα με ώρες και σειρά εμφάνισης:

 

1η μέρα – Πέμπτη 22 Μαϊου
GIG SPACE
19.00-19.45 Sounds Like Barley
19.45-20.30 The Cave Children Από τα πλέον πολυσύχναστα μουσικά ραντεβού της πόλης, το Φεστιβάλ Πολλής Μουσικής επιστρέφει στον πολυχώρο «Six D.O.G.S.» από την Πέμπτη 22 έως το Σάββατο 24 Μαΐου με 75 συμμετοχές οι οποίες δεν εμφανίστηκαν ούτε στην περσινή διοργάνωση, αλλά ούτε και στην πρώτη (2012 ). Το συμπέρασμα είναι το ίδιο με το περσινό και το προπέρσινο: «η μουσική στην Αθήνα βράζει», γεγόνος που θα έχουμε την ευκαιρία να το διαπιστώσουμε και οι ίδιοι μέσα από τις συναυλίες, τα DJ sets και τα performances, τα οποία επέλεξε και φέτος ο Αλέξανδρος Βούλγαρης (The Boy ). Αναλυτικά το πρόγραμμα με ώρες και σειρά εμφάνισης:

1η μέρα – Πέμπτη 22 Μαϊου 
GIG SPACE 
19.00-19.45 Sounds Like Barley 
19.45-20.30 The Cave Children 
20.30-21.15 Duoyu 
21.15-22.00 Panda Blue 
22.00-22.45 Nefeli Walking Undercover 
22.45-23.30 Daphne And The Fuzzz 
23.30-00.15 Μαριάμπας 
00.15-01.00 Chewing Gun 
01.00-01.45 The Titanics 
01.45-02.30 Lemons and Marigold 

02.30-03.15 Σκυλοκαυγάς 
03.15-04.00 Eggs & Bacon 
PROJECT SPACE 
20.00-20.45 Βασίλης Λεγάκης 
20.45-21.30 Lara Eidi 
21.30-22.15 Lip Forensics 
22.15-23.00 Vergessenheit 
23.00-23.45 TheMute 
23.45-00.30 Βρωμόφωνα Καθίκια 

00.30-01.15 Άλλος Κούπερ 
01.15-02.00 Τα Όνειρα της Βασούλας 
THE BAR 
22.00-00.00 Έκτορας 
00.00-02.00 Σοφία Γεωργοβασίλη 
02.00-04.00 Lily Truble 

2η μέρα - Παρασκευή 23 Μαϊου 
GIG SPACE 

19.00-19.45 The Gang 

19.45-20.30 Παύλος Ι. Παυλίδης 
20.30-21.15 Ανθρωποειδές Κασσετομηχάνημα 
21.15-22.00 Dr. Atomik 
22.00-22.45 Berlin Brides 
22.45-23.30 Χρήστος Λαϊνάς 
23.30-00.15 Night Shift 

00.15-01.00 Pop Eye 
01.00-01.45 Cpt. Νέφος 
01.45-02.30 Χωρίς Περιδέραιο
02.30-03.15 The Tenement Rats 
03.15-04.00 Microondas / Ηλεκτρικός Εκκλησιασμός 
04.00-04.45 Anal Veritas 
04.45-05.30 Moan 
05.30-06.15 Laternative 
PROJECT SPACE 
20.00-20.45 Δάφνη 
20.45-21.30 Costinho 
21.30-22.15 Άρης Διαμαντής 
22.15-23.00 Στέλιος Γιαννουλάκης 

23.00-23.45 Αγόρι Γιώργος 
23.45-00.30 Όρη 
00.30-01.15 Wham Jah 
01.15-02.00 Trashy Cord X Hawk Haven 
THE BAR 
22.00-00.00 Sanity Assassin 
00.00-02.00 Comte De Bad’Jan 
02.00-04.00 Τζούλιαν Μοράν 

3η μέρα – Σάββατο 24 Μαϊου 
GIG SPACE 

19.00-19.45 Στάθης Ντόβας 
19.45-20.30 Tilemachos Moussas 
20.30-21.15 Sigmataf 
21.15-22.00 B-sides 
22.00-22.45 Ion 
22.45-23.30 Τεφλόν 
23.30-00.15 Sissi Rada 
00.15-01.00 Empty Frame 
01.00-01.45 Stereovoid 
01.45-02.30 Άκης Σίνος / Στράτος Μπιχάκης 
02.30-03.15 Mr. Can’t Find 
03.15-04.00 Lord Byron 
04.00-04.45 Αρμαντήλερ στην Ομόνοια 
04.45-05.30 Felizol and The Boy 
05.30-06.15 Ξημερωμένοι 

PROJECT SPACE 
20.00-20.45 Αντρέας Μητρέλης 
20.45-21.30 Γεωργία Καρύδη 
21.30-22.15 Violet Louise 
22.15-23.00 Opsis 
23.00-23.45 Αναστασία Παπαθεοδώρου 
23.45-00.30 Georges Jacotey / Χάρης και Έρη

00.30-01.15 Ethereal Movement 
01.15-02.00 Στέργιος Σκώτος 
THE BAR 
22.00-00.00 Triple Bath 
00.00-02.00 Kostas Fountas 
02.00-04.00 Calamity Jane 

www.athinorama.gr

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ! :
ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ