MUNDIAL BET: «Παιχνίδι» με γκολ, ημίχρονο και κόρνερ

Η χθεσινή βραδιά ήταν η χειρότερη στοιχηματικά για τη στήλη μας στο Μουντιάλ μέχρι τώρα. Η Αργεντινή νίκησε μόνο με 1-0 το Ιράν πετυχαίνοντας το γκολ της στο 91’, η Γερμανία έφερε 2-2 με την Γκάνα αλλά δεν σκόραρε και στα δύο ημίχρονα και η Βοσνία ηττήθηκε από τη Νιγηρία (0-1) και αποκλείστηκε!

329   ΒΕΛΓΙΟ – ΡΩΣΙΑ 2-3 Γκολ  1,97 (stoiximan)

Αναμέτρηση για τον 8ο όμιλο, στους 26 βαθμούς η θερμοκρασία και στο 70% η υγρασία. Πάμε να δούμε τους λόγους που παίζουμε το «2-3 γκολ».

1) Τα δύο ματς του ομίλου στην πρεμιέρα ήταν «2-3 γκολ».
2) Το Βέλγιο είχε 9 «2-3 γκολ» στα 10 ματς της προκριματικής φάσης.
3) Ηταν «2-3» γκολ τα 6 από τα τελευταία 10 παιχνίδια του ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.
4) Σκόραρε στους 15 από τους τελευταίους 16 αγώνες του.
5) Η Ρωσία έχει 3 σερί «2-3 γκολ» και 7 στα τελευταία 8 ματς της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.
6) Βρήκε δίχτυα στα 15 από τα τελευταία 17 παιχνίδια της.

330   Ν. ΚΟΡΕΑ – ΑΛΓΕΡΙΑ              Ν. Κορέα να σκοράρει στο 2ο μέρος    1,83 (bet365)

Ποντάρουμε εδώ και το under 9,5 κόρνερ σε απόδοση 1,75 (bet365).

Αναμέτρηση για τον 8ο όμιλο, στους 19 βαθμούς η θερμοκρασία και στο 69% η υγρασία.

Στην Αλγερία ο τεχνικός Χαλίλχοτζιτς τόνισε πως στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του… κλάταρε και οι παίκτες του ζητούσαν αλλαγή! Η λογική λέει ότι το ίδιο θα συμβεί και τώρα, αφού η Νότιος Κορέα τρέχει ακατάπαυστα ολόκληρο το 90λεπτο! Με τη Ρωσία σκόραρε στην επανάληψη, ενώ η Αλγερία από την πλευρά της δέχτηκε δύο γκολ στο δεύτερο μέρος από το Βέλγιο και παραβιάστηκε η εστία της (στην επανάληψη) στα τέσσερα από τα τελευταία πέντε ματς της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

331   ΗΠΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ    Να σημειωθεί γκολ μετά το 74’    1,83 (bet365)

Αναμέτρηση για τον 7ο όμιλο, στους 24 βαθμούς η θερμοκρασία, στο 94% η υγρασία, υπάρχει πιθανότητα βροχής. Με σημαντικές απουσίες η Πορτογαλία και αμφίβολο τον Ρονάλντο (ακόμη και αν αγωνιστεί δεν είναι σε καλή κατάσταση), απώλειες έχει από την πλευρά της και η Αμερική, σαφέστατα όμως λιγότερες. Ας δούμε τους λόγους που μας οδηγούν στο να μπει γκολ μετά το 74’:

1) Οι ΗΠΑ σκόραραν και στην πρεμιέρα με την Γκάνα μετά το 74’.
2) Από τα 28 γκολ τους στα προκριματικά, τα 11 ήταν στο τελευταίο 20λεπτο.
3) Στα 3 από τα τελευταία 6 παιχνίδια τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης σημείωσαν γκολ μετά το 74’.
4) Η Πορτογαλία πέτυχε 12 γκολ στο τελευταίο 20λεπτο στα προκριματικά (σε σύνολο 24 τερμάτων).
5) Στα 5 από τα τελευταία 6 ματς της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης έβαλε γκολ έπειτα από το 74’.
6) Η ισοπαλία βολεύει τις ΗΠΑ, οπότε σε περίπτωση που το ματς είναι «Χ» μετά το 74’, η Πορτογαλία θα υποχρεωθεί να ανοιχθεί για να ψάξει ένα γκολ. Σε τέτοια περίπτωση το να έχουμε τέρμα έπειτα από το 74’ είναι το πλέον πιθανό.