«Αντίο» στο όνειρο!

Η Εθνική ομάδα πήρε το πρώτο σετ στον δεύτερο τελικό του Ευρωπαϊκού League αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό. Οι Μαυροβούνιοι επέστρεψαν νίκησαν με 3-1 σετ και πανηγύρισαν το τρόπαιο.
Οι παίκτες του Δρίκου χρείάζονταν (τουλάχιστον) δύο σετ μετά την ήττα (3-2) του πρώτου ματς. Μπήκαν δυνατά και κατέκτησαν το πρώτο σετ, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό. Οι Μαυροβούνιοι έπιασαν υψηλή απόδοση, ανάγκασαν την Εθνική σε πολλά λάθη και η νίκη με 3-1 τους χάρισε το τρόπαιο. Μάλιστα, η αντίσταση της Εθνικής στα τρία χαμένα σετ δεν ήταν μεγάλη και οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή με σχετική ευκολία.
Μετά και τη δεύτερη ήττα, η Εθνική ομάδα έχασε την ευκαιρία να επιστρέψει στο World League μετά από 10 χρόνια. Το εισιτήριο, μαζί με το τρόπαιο, πήραν οι Μαυροβούνιοι.