Συντρίμια η Μίλαν, 5άρα η Σίτι (video)

“Σουρωτήρι” θυμίζει η άμυνα της Μίλαν στα φιλικά που δίνει στην άλλη άκρη του Ατλαντικού. Οι ροσονέρι γνώρισαν νέα, βαριά ήττα, αυτή τη φορά από την Μάντσεστερ Σίτι με 5-1 και ο Φίλιπο Ιντσάγκι έχει αρχίσει να προβληματίζεται έντονα.

Μέσα σε 12 λεπτά οι πρωταθλητές Αγγλίας πέτυχαν τέσσερα γκολ με το πρώτο να έρχεται στο 12 από τον Γιόβετιτς . Ακολούθησαν οι Σινκλέρ (14′), Χεσούς Νάβας (23′), Ιχεανάτσο (25′) αποδεικνύοντας ότι είναι πιο ομοιογενές σύνολο παρά τις πολλές απουσίες από πρωτοκλασσάτα μέλη.

Λίγο πριν από το ημίχρονο ο Μουντάρι μείωσε σε 4-1, για να ολοκληρώσει τον εφιάλτη των Ιταλών ο Γιόβετιτς ξανά στο 58′.

Μάντσεστερ Σ.: Καμπαγέρο, Κλισί, Μπογιατά, Νάστασιτς, Κολάροφ, Νάβας, Φερνάντο, Σουκουλίνι, Σινκλέρ, Γιόβετιτς, Ιχεανάτσο.

Μίλαν: Αγκάτσι, Ντε Σίλιο, Ραμί, Άλεξ, Κόνσταντ, Πόλι, Κριστάντε, Μουντάρι, Χόντα, Νιάνγκ, Ελ Σαραουί.