3 Αυγούστου 2014

Ποδαρικό έκανε ο Τζόελ Κάμπελ στην ενδεκάδα της Άρσεναλ, στη φιλική αναμέτρηση με την Μπενφίκα και ήταν εντυπωσιακός.

Ο Κοσταρικανός άσος, στο ντεμπούτο του στο φιλικό με τους «αετούς» έδειξε ότι συνεχίζει με κεκτημένη ταχύτητα από το Παγκόσμιο Κύπελο της Βραζιλίας, αφού ήταν ο κορυφαίος για τη Βρετανική ομάδα.

Το γεγονός αυτό πλέον τον απομακρύνει από την επιστροφή του στον Ολυμπιακό, καθώς ο Αρσέν Βενγκέρ, φαίνεται να διαπιστώνει ότι ο ποδοσφαιριστής είναι έτοιμος να προσφέρει άμεσα στους «κανονιέρηδες».

Ο 22χρονος ακραίος επιθετικός ήταν μαζί με τον Σανογκό οι δυο πρωταγωνιστές του ματς στο πρώτο 45λεπτο. Διότι ο δεύτερος ναι μεν πέτυχε χατ-τρικ στο 4-0 του α” ημιχρόνου, όμως ο Κάμπελσκόραρε, αλλά έδωσε και μία ασίστ.

Συγκεκριμένα στο 40′, ο πρώην άσος του Ολυμπιακού εκτέλεσε με μονοκόμματο σουτ μέσα από την περιοχη τον Άρτουρ εκμεταλλευόμενος το ωραίο 1-2 του Σανογκό με τον Μπελερίν και τη σέντρα του δεύτερου, ενώ τρία λεπτά αργοτερα έδωσε πάσα έτοιμο γκολ στον Σανογκό για το 3-0 των Λονδρέζων.

Ο Κάμπελ αγωνίστηκε για 73 λεπτά και αντικαταστάθηκε από τον Σάντσεζ με τα σχόλια φίλων της Αρσεναλ στο Twitter του Live της αναμέτρησης να είναι αποθεωτικά. Εν τέλει το ματς έληξε με 5-1 με τον Σανογκό να σκοράρει για 4η φορά στο δεύτερο 45λεπτο.