Γκρανέρο: «Ευτυχώς συνήλθαμε στο τέλος»

Ευτυχής για την κατάληξη του αγώνα και τη νίκη επί της Ξάνθη εμφανίστηκε με δηλώσεις του ο Χοσέ Γκρανέρο.

Είμαι ικανοποιημένος από την αγωνιστική συμπεριφορά που είχε η ομάδα στα πρώτα 50 λεπτά. Από εκεί και πέρα, περιμέναμε ότι λόγω κόπωσης θα έπεφτε ο ρυθμός όπως και έγινε. Δεχθήκαμε δύο γκολ αλλά ευτυχώς στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα συνήλθε και πήρε τη νίκη. Θα ήταν μεγάλη αδικία αν δεν κερδίζαμε αυτό το παιχνίδι βάση των ευκαιριών που δημιουργήσαμε.

Το 2-0 είναι ένα σκορ που μπορεί να σε προδώσει εκεί που είσαι εφησυχασμένος. Μέχρι το πρώτο γκολ που δεχθήκαμε είχαμε τον έλεγχο του αγώνα αλλά είναι δύσκολο να κρατήσεις την ίδια απόδοση και στα 90 λεπτά.

Ισοφαριστήκαμε από μια “νεκρή” φάση και ένα δικό μας τραγικό λάθος. Εκτός από μία φάση στο πρώτο ημίχρονο η Ξάνθη δεν μας απείλησε ιδιαίτερα”, είπε ο Χοσέ Γκρανέρο.

Για το αν θα γίνουν άλλες μεταγραφές είπε: “Θα ήθελα να είχαν γίνει εδώ και καιρό οι μεταγραφές για να δουλέψουμε όλοι μαζί. Ωστόσο αφήνω ανοιχτό το θέμα, ίσως κάτι γίνει τις επόμενες μέρες”.