Οι 8 όμιλοι του Κυπέλλου Ελλάδας

15 Σεπτεμβρίου 2014

Έγινε η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας υπό τη νέα του μορφή. Διαβάστε τους ομίλους, το πρόγραμμα και τη διαδικασία που θα ακολουθηθεί. 

Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στη φάση των 16 όπου από εκεί μέχρι τον τελικό της 9η Μαΐου, θα δωθούν διπλοί αγώνες. 

Οι ομάδες που μπήκαν στους ομίλους ως τέταρτες θα δώσουν δύο ματς εκτός και ένα εντός. Οι τρίτες αντίθετα θα δώσουν δύο εντός και ένα εκτός. 

Αναλυτικά οι όμιλοι του Κυπέλλου: 

1ος όμιλος 

1 Ολυμπιακός

2 Πανιώνιος

3 Φωστήρας

4 Παναχαϊκή
 

Πανιώνιος - Φωστήρας

Παναχαϊκή - Ολυμπιακός

2η αγωνιστική (28-29-30/10)

Ολυμπιακός - Πανιώνιος

Φωστήρας - Παναχαϊκή

3η αγωνιστική (2-3-4/12)

Φωστήρας - Ολυμπιακός

Πανιώνιος - Παναχαϊκή
 

2ος όμιλος

1 ΠΑΟΚ

2 ΠΑΣ Γιάννινα

3 Κέρκυρα

4 Απόλλων Καλαμαριάς
 

1η αγωνιστική (23-24-25/9)

ΠΑΣ Γιάννινα - Κέρκυρα

Απόλλων Καλαμαριάς - ΠΑΟΚ

2η αγωνιστική (28-29-30/10)

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα

Κέρκυρα - Απόλλων Καλαμαριάς

3η αγωνιστική (2-3-4/12)

Κέρκυρα - ΠΑΟΚ

ΠΑΣ Γιάννινα - Απόλλων Καλαμαριάς
 

3ος όμιλος

1 ΟΦΗ

2 Ξάνθη

3 Νίκη Βόλου

4 Ζάκυνθος
 

1η αγωνιστική (23-24-25/9)

Ξάνθη - Νίκη Βόλου

Ζάκυνθος - ΟΦΗ

2η αγωνιστική (28-29-30/10)

ΟΦΗ - Ξάνθη

Νίκη Βόλου - Ζάκυνθος

3η αγωνιστική (2-3-4/12)

Νίκη Βόλου - ΟΦΗ

Ξάνθη - Ζάκυνθος
 

4ος όμιλος

1 Λεβαδειακός

2 Πλατανιάς

3 Εθνικός Σερρών

4 Ηρακλής
 

1η αγωνιστική (23-24-25/9)

Πλατανιάς - Εθνικός Σερρών

Ηρακλής - Λεβαδειακός

2η αγωνιστική (28-29-30/10)

Λεβαδειακός - Πλατανιάς

Εθνικός Σερρών - Ηρακλής

3η αγωνιστική (2-3-4/12)

Εθνικός Σερρών - Λεβαδειακός

Πλατανιάς - Ηρακλής
 

5ος όμιλος

1 Ατρόμητος

2 Πανθρακικός

3 ΑΕΚ

4 Ηρακλής Ψαχνών

1η αγωνιστική (23-24-25/9)

Πανθρακικός - ΑΕΚ

Ηρακλής Ψαχνών - Ατρόμητος

2η αγωνιστική (28-29-30/10)

Ατρόμητος - Πανθρακικός

ΑΕΚ - Ηρακλής Ψαχνών

3η αγωνιστική (2-3-4/12)

ΑΕΚ - Ατρόμητος

Πανθρακικός - Ηρακλής Ψαχνών
 

6ος όμιλος

1 Εργοτέλης

2 Βέροια

3 Ερμιονίδα

4 Απόλλων Σμύρνης
 

1η αγωνιστική (23-24-25/9)

Βέροια - Ερμιονίδα

Απόλλων Σμύρνης - Εργοτέλης

2η αγωνιστική (28-29-30/10)

Εργοτέλης - Βέροια

Ερμιονίδα - Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική (2-3-4/12)

Ερμιονίδα - Εργοτέλης

Βέροια - Απόλλων Σμύρνης
 

7ος όμιλος

1 Αστέρας Τρίπολης

2 Καλλονή

3 Τίρναβος

4 Αιγινιακός
 

1η αγωνιστική (23-24-25/9)

Καλλονή - Τίρναβος

Αιγινιακός - Αστέρας Τρίπολης

2η αγωνιστική (28-29-30/10)

Αστέρας Τρίπολης - Καλλονή

Τίρναβος - Αιγινιακός

3η αγωνιστική (2-3-4/12)

Τίρναβος - Αστέρας Τρίπολης

Καλλονή - Αιγινιακός
 

8ος όμιλος

1 Παναθηναϊκός

2 Παναιτωλικός

3 Χανιά

4 Ολυμπιακός Βόλου

 

1η αγωνιστική (23-24-25/9)

Παναιτωλικός - Χανιά

Ολυμπιακός Βόλου - Παναθηναϊκός

2η αγωνιστική (28-29-30/10)

Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός

Χανιά - Ολυμπιακός Βόλου

3η αγωνιστική (2-3-4/12)

Χανιά - Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός - Ολυμπιακός Βόλου

 


Πηγή: www.pamesports.gr

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ! :
ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ