Αυλαία για το Europa League

18 Σεπτεμβρίου 2014

Η δεύτερη τη τάξει διασυλλογική διοργάνωση της Ευρώπης, το Europa League, κάνει πρεμιέρα απόψε με σπουδαίες αναμετρήσεις. Η χρονιά αυτή είναι και ιδιαίτερη για τη χώρα μας, καθώς για πρώτη φορά συμμετέχει με τρεις ομάδες στη φάση των ομίλων. 

Ωστόσο ξέχωρα από το ελληνικό ενδιαφέρον διεξάγονται ακόμα 21 παιχνίδια που μπορούν να προσφέρουν πλούσιο θέαμα. Χαρακτηριστικά αναφέρουμε τα ματς της Έβερτον με τη Βόλφσμπουργκ, της Γκλάντμπαχ με τη Βιγιαρεάλ, της Σεβίλλης με τη Φέγενοορντ και της Ζάλτσμπουργκ με τη Σέλτικ.

Αναλυτικά 

1ος όμιλος 
Γκλάντμπαχ - Βιγιαρεάλ (20:00) 
Απόλλων Λεμεσού - Ζυρίχη (20:00) 

Επόμενη αγωνιστική: Ζυρίχη – Γκλάντμπαχ, Βιγιαρεάλ - Απόλλων Λεμεσού (22:05) 

2ος όμιλος 
Μπριζ - Τορίνο (20:00) 
Κοπεγχάγη - Ελσίνκι (20:00) 

Επόμενη αγωνιστική: Ελσίνκι – Μπριζ, Τορίνο – Κοπεγχάγη (22:05) 

3ος όμιλος 
Παρτίζαν - Τότεναμ (20:00) 
Μπεσίκτας - Αστέρας Τρίπολης (20:00) 

Επόμενη αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης – Παρτιζάν, Τότεναμ – Μπεσίκτας (22:05) 

4ος όμιλος 
Ζάλτσμπουργκ - Σέλτικ (20:00) 
Ντίναμο Ζάγκρεμπ - Άστρα Τζούρτζου (20:00) 

Επόμενη αγωνιστική: Αστρα – Σάλτσμπουργκ, Σέλτικ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ (22:05) 

5ος όμιλος 
Αϊντχόφεν - Εστορίλ (20:00) 
Παναθηναϊκός - Ντινάμο Μόσχας (20:00) 

Επόμενη αγωνιστική: Ντιναμό Μόσχας – Αϊντχόφεν (18:00), Εστορίλ – Παναθηναϊκός (22:05) 

6ος όμιλος 
Καραμπάκ - Σεντ-Ετιέν (19:00) 
Ντνίπρο - Ίντερ (20:00) 

Επόμενη αγωνιστική: Σεντ Ετιέν - Ντνίπρο Ντνιπροπετρόφσκι, Ιντερ – Καραμπάγκ (22:05) 

7ος όμιλος 
Σταντάρ Λιέγης - Ριέκα (22:05) 
Σεβίλλη - Φέγενοορντ (22:05) 

Επόμενη αγωνιστική: Φέγενορντ - Σταντάρ Λιέγης , Ριέκα – Σεβίλλη (20:00) 

8ος όμιλος 
Λιλ - Κρασνοντάρ (22:05) 
Έβερτον - Βόλφσμπουργκ (22:05) 

Επόμενη αγωνιστική: Κράσνονταρ – Εβερτον (19:00), Βόλφσμπουργκ – Λιλ (20:00) 

9ος όμιλος 
Γιουνγκ Μπόις - Σλόβαν Μπρατισλάβα (22:05) 
Νάπολι - Σπάρτα Πράγας (22:05) 

Επόμενη αγωνιστική: Σπάρτα Πράγας - Γιουνγκ Μπόις, Σλόβαν Μπρατισλάβας – Νάπολι (20:00) 

10ος όμιλος 
Στεάουα - Όλμποργκ (22:05) 
Ρίο Άβε - Ντινάμο Κιέβου (22:05) 

Επόμενη αγωνιστική: Ντιναμό Κιέβου - Στεάουα Βουκουρεστίου, Ααλμποργκ - Ρίο Αβε (20:00) 

11ος όμιλος 
ΠΑΟΚ - Ντινάμο Μινσκ (22:05) 
Φιορεντίνα - Γκινγκάμπ (22:05) 

Επόμενη αγωνιστική: Γκινγκάμπ – ΠΑΟΚ, Ντιναμό Μινσκ – Φιορεντίνα (20:00) 

12ος όμιλος 
Μεταλίστ - Τράμπζονσπορ (22:05) 
Λέγκια - Λόκερεν (22:05) 

Επόμενη αγωνιστική: Λόκερεν - Μέταλιστ Χάρκιβ, Τραμπζονσπόρ - Λέγκια Βαρσοβίας (20:00)

Πηγή: www.pamesports.gr

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ! :
ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ