“Ροντέο” και δέκα γκολ στην Παμπλόνα

Ένα απίστευτο παιχνίδι διεξήχθη στο Ελ Σαντάρ της Παμπλόνα, ανάμεσα στην Οσασούνα και την Μαγιόρκα το οποίο και έληξε με το εντυπωσιακό 6-4 για την 5η αγωνιστική της Σεγούντα Ντιβισιόν.

Η ομάδα του Βαλερί Κάρπιν αν και είχε καταφέρει να πάρει προβάδισμα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με 1-3, κατάφερε τελικά να δεχτεί πέντε γκολ, να πετύχει ακόμα ένα και εν τέλει να… χάσει.

Η Μαγιόρκα άνοιξε το σκορ στο 21 με τον Ασένσιο αλλά ο Ντε Λας Κουέβας στο επόμενο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανέναρξη η Μαγιόρκα χτύπησε δύο φορές, στο 52 και το 53 με τον Στσέποβιτς και έδειχνε ότι θα φτάσει στην πρώτη της νίκη. Ομως κανείς δε μπορούσε να φανταστεί τη συνέχεια. Στο 58 ο Λοέ μείωσε σε 2-3 και στο 60 ισοφάρισε σε 3-3 ο Ρομπέρτο Τόρες.

Δεκαπέντε λεπτά αργότερα ο Νίνο έδωσε προβάδισμα για πρώτη φορά στην Οσασούνα με 4-3, το οποίο διευρύνθηκε στο 79 με το δεύτερο γκολ του Ρομπέρτο Τόρες.

Στο 85 ο Φλάνιο έγραψε το 6-3 με τους φιλοξενούμενους απλά να μειώνουν σε 6-4 με τον Άγκους.