Έτσι έριξε «τεσσάρα» η Μάλμε (Video)

Ακόμα ένα λιθαράκι στην υπεράσπιση του τίτλου της στην Σουηδία, έβαλε με τη νίκη της 4-1 η Μάλμε επί της Μιάλμπι. Πρωταγωνιστής με 3 γκολ ο Φορσμπεργκ. Η Μάλμε στο 39′ βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά αντεπεξήλθε με τον καλύτερο τρόπο.

Δείτε τις φάσεις και τα γκολ από την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού (Τετάρτη, 21.45 στη Σουηδία) για την δεύτερη αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ:

Το συγκρότημα του Δανού τεχνικού Άγκε Χαρέιντε βρέθηκε προ εκπλήξεως στο 39, καθώς είδε τον Μπλόμκβιστ να παραβιάζει την εστία του και να παίρνει το προβάδισμα.

Πάντως κατάφερε λίγο πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Φόρσμπεργκ. Η Μάλμε στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε αποφασισμένη να πάρει το τρίποντο και πήρε κεφάλι στο σκορ στο 64 με τον Ρόζενμπεργκ.

Ο Φόρσμπεργκ στο 70 και στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό Μάλμε – Μιάλμπι 4-1 πραγματοποιώντας χατ – τρικ.

Η ενδεκάδα της Μάλμε: Όλσεν, Ρικαρντίνιο, Γιόχανσον, Τίνερχολμ, Χελάντερ, Άντου, Φόρσμπεργκ, Κρούν (46′ Έρικσον), Τσιμπίτσκι (46′ Θέλιν), Ράκιπ, Ρόζενμπεργκ.