Με ανατροπή η Κηφισιά τον Κολοσσό

Με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο και επιμέρους σκορ 33-15 η Κηφισιά νίκησε στο Ζηρίνειο τον Κολοσσό Ρόδου (79-75) σε αγώνα προετοιμασίας των δύο ομάδων εν όψει της έναρξης της Basket League.

Οι «θαλασσί» είχαν τον έλεγχο του ματς στα πρώτα 30’ και ιδιαίτερα στην δεύτερη και στην τρίτη περίοδο. Με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ξέφυγαν με διαφορά 14 πόντων (60-46) με τους Μάικ Τζέιμς, Τομ Λίντεν να ξεχωρίζουν. Η Κηφισιά, ωστόσο, αντεπιτέθηκε στην τέταρτη περίοδο και με πρωταγωνιστές τους Δημήτρη Τσαλδάρη, Δημήτρη Μαυροειδή και Γιάννη Ψαθά πήραν τη νίκη με 79-75 με επιμέρους σκορ 33-15.

Η Κηφισιά θα ολοκληρώσει τα φιλικά προετοιμασίας της αύριο Σάββατο (4/10) με αντίπαλο το Ψυχικό .

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 31-42, 46-60, 79-75

ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Τζάκσον 6, Καυκής 4, Λιακόπουλος 5, Πεσάκοβιτς 2, Μενουδάκος, Μαυροειδής 15, Ψαθάς 15 (1), Κακιούζης, Τσαλδάρης 19 (4), Ντούβνιακ 3 (1), Ντέιβις 8 (2), Γιούινγκ 2.

ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (Κουταλιανός) : Τολιόπουλος 9 (3) , Λαρεντζάκης , Τζέιμς 16 (2) , Σμίθ 4 , Στεφανίδης 6 , Τζαμάρ 5 (1), Τσάμης 9 (1), Χάγκινς 6 , Μπούλιαν 6 , Λίντεν 14 (4) , Σιολόγκας.