Είχε Ντε Χέα η Γιουνάιτεντ (videos)

Για την 7η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδεχόταν την Έβερτον. Με τα γκολ των Άνχελ Ντι Μαρία και Ράνταμελ Φαλκάο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε την δεύτερη σερί και τρίτη συνολικά νίκη της στην Πρέμιερ Λιγκ απέναντι στην Έβερτον με 2-1.
Οι παίκτες του Ρομπέρτο Μαρτίνες έπρεπε να νικήσουν τον Ντε Χέα ο οποίος βρισκόταν σε εκπληκτική μέρα. Απέκρουσε πέναλτι και είχε δύο πολύ μεγάλες επεμβάσεις στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Η ομάδα του Λουίς Φαν Χάαλ ήθελε τη νίκη μετά το κακό ξεκίνημα που έχει κάνει στη σεζόν. Η Γιουνάιτεντ βρισκόταν στην 10η θέση ενώ η Έβερτον μία θέση πάνω από την ζώνη υποβιβασμού (17η).
Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Άνχελ Ντι Μαρία στο 27′ μετά από κακή απομάκρυνση της μπάλας από την περιοχή της Έβερτον. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Σο ανατρέπει τον Τόνι Χίμπερτ και κερδίζει το πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Μπέινς αλλά το πέναλτι του αποκρούει ο Ντε Χεά.
Στο δεύτερο μέρος η Έβερτον μετά από σέντρα του Μπέινς και κεφαλιά του Νέισμιθ φέρνει το ματς στα ίσια. Άμεση ήταν η απάντηση της Μάντσεστερ με τον Ράνταμελ Φαλκάο στο 62′. Ο Ντι Μαρία κάνει ένα μακρινό σουτ και ο Φαλκάο από κοντινή απόσταση αλλάζει την πορεία της μπάλας για το 2-1. Ο Φαλκάο πάντως, όπως φαίνεται από το ριπλέι, είναι σε θέση οφσάιντ. Η Έβερτον είχε δύο κλασικές ευκαιρίες στις καθυστερήσεις για να πάρει τον βαθμό ωστόσο ο Ντε Χέα ήταν σε πολύ μεγάλη μέρα. και τελικά έμεινε το 2-1. Την αναμέτρηση παρακολούθησε και ο πρώην τεχνικός της Γιουνάιντεντ, Σερ Άλεξ Φέργκινσον.
Το 1-0 με τον Ντι Μαρία: