Πέρασε 2η η Ομόνοια

Την δεύτερη σερί νίκη πέτυχε η Ομόνοια στο κυπριακό πρωτάθλημα, καθώς για την 7η αγωνιστική, πέρασε με 1-0 από την έδρα της Δόξας Κατωτοπιάς, με τον Γιωργαλλίδη να… σώζει την ομάδα του, αφού απέκρουσε πέναλτι στο 90’+3! Ισοπαλία 1-1 ανάμεσα στην ΑΕΚ και την ΑΕΛ…

Στον αγώνα της Ομόνοιας το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό. Οι «πράσινοι» ζήτησαν πέναλτι στο 31’. Στο δεύτερο μέρος το τριφύλλι» σκόραρε στο 53’ με τον Κιρμ… Στη συνέχεια η Δόξα Κατωκοπιάς, που έχασε μετά από δυο αγωνιστικές με 1-1-0, ανέβασε ρυθμό, δημιούργησε φάσεις, αλλά έχασε την μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 90’+3. Κέρδισε πέναλτι, εκτέλεσε ο Ράμος, αλλά ο Γιωργαλλίδης απέκρουσε!

Στο άλλο ματς του Σαββάτου, ΑΕΚ και ΑΕΛ έμειναν ισόπαλες με σκορ 1-1… Η γηπεδούχος, που ήταν καλύτερη και είχε τις περισσότερες ευκαιρίες, προηγήθηκε στο 70’ με τον Μάταλα, αλλά η  φιλοξενούμενη απάντησε τρία λεπτά αργότερα με τον Μπαρσέλος. Η ΑΕΚ έμεινε για 4ο αγώνα αήττητη με 2-2-0 και έχει 11 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Λεμεσού δεν έχασε για 3ο σερί παιχνίδι (1-2-0) και έχει 12 πόντους…