Ασταμάτητος ο Ηρακλής!

Η ξέφρενη πορεία του Ηρακλή στον Βόρειο Όμιλο της Football League συνεχίζεται. Ο “Γηραιός” έφυγε με το “διπλό” και από την έδρα του Αιγινιακού επικρατώντας με σκορ 2-1 και επέστρεψε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας το απόλυτο μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Τα γκολ για την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου πέτυχαν στο 10′ ο Στάμου και στο 14′ ο Λουκίνας ενώ για τους γηπεδούχους μείωσε ο Καζάκης ένα λεπτό πριν από τη συμπλήρωση των 90′.

Βαθμολογική ανάσα πήρε ο Απόλλωνας Καλαμαριάς, ο οποίος επικράτησε με 1-0 του Τύρναβου και πανηγύρισε την πρώτη νίκη του φέτος. Το “χρυσό” γκολ σημείωσε ο Παπαδόπουλος στο 12ο λεπτό.

Εύκολο ήταν το έργο της Παναχαϊκής κόντρα στην Ερμιονίδα στην αναμέτρηση για το Νότιο Όμιλο. Η ομάδα της Πάτρας επικράτησε με 3-0 με σκόρερ τους Ντα Κόστα, Στεργίδη και Σκερλετίδη και έκανε το 2Χ2 εντός έδρας.