Ήττα για Εργοτέλη

23 Νοεμβρίου 2014

Προβλημάτισε ο Εργοτέλης στο πρώτο φιλικό της σημερινής ημέρας. Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη φιλοξενήθηκε στη Νέα Αλικαρνασσό από τον Ηρόδοτο και ηττήθηκε με 3-1 παρουσιάζοντας κακό αγωνιστικό πρόσωπο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Προβιδάκη στο 27' και ένα λεπτό πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Σκουλά. Στο 48' ο Ηρόδοτος διεύρυνε το προβάδισμά του με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Κοιλιάρα και το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 52' με το γκολ του Παμλίδη ενώ στο 84' είχαν δοκάρι. Κατά τη διάρκεια του αγώνα ο Δερμιτζάκης χρησιμοποίησε τους Νοκάι, Γενιτσαρίδη και Φουκαράκη από την Κ20.

Οι συνθέσεις:

ΗΡΟΔΟΤΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Παναγιωτίδης, Χατζηβασίλης, Χαρίτος, Αχιλέως, Σκουλάς, Προβιδάκης, Κούρτι, Πρωτογεράκης, Κουσίδης, Κλωνάρης, Καϊμακαμούδης.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Σπανός, Γιαπιτζάκης, Μαυρίδης, Ρουσάκης, Δερμιτζάκης, Κοιλιάρας, Μωραΐτης, Ζαφείρης, Μεράι, Πήλιος, Κλίνης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καβουσάκης (46’ Δασκαλάκης), Ρέντζας (85’ Γενιτσαρίδης), Παντελάκης, Πίτσος, Λεονάρντο, Στράους (85’ Φουκαράκης), Καζναφέρης, Βλαχοδήμος (80’ Νοκάι), Μπουρσέλης, Παμλίδης, Κούρεζ (65’Αλαν).