Πέρασε στην δεύτερη… δόση η PSV

Έπαιξε… μπάλα η βροχή στο Εστορίλ (pics)

Η Αϊντχόφεν κατάφερε να σκοράρει ένα γκολ στην δεύτερη… δόση του αγώνα της με την Εστορίλ για την 5η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ και έτσι με το τελικό 3-3 πέρασε στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ, αφού εξασφάλισε την 2η θέση.

Να θυμίσουμε πως το ματς την Πέμπτη διεκόπη στο ημίχρονο λόγω της έντονης βροχόπτωσης με το σκορ να είναι στο 3-2 υπέρ της Εστορίλ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ολλανδική ομάδα σκόραρε με τον Βάιναλντουμ στο 82’ και έτσι το ματς έληξε 3-3

Οι συνθέσεις
ΕΣΤΟΡΙΛ: Κίεσζεκ, Ταβάρες, Λουίζ, Ράφαελ, Φερνάντες (86’ Αρθούρο), Εσίτι, Αμάντο, Τόζε, Κλέμπερ, Σέμπα, Κούτσα.
ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ: Ζόετ, Ρέκικ, Αρίας, Μπρούμα, Βίλεμς, Μάχερ (79’ Χέντριχ), Βάιναλντουμ, Κουαρδάδο, Ντεπάι, Ντε Γιονγκ (88’ Ισιμάτ-Μιρίν), Ναρσίνγκ (83’ Λοκαντία).

Αναλυτικά για την 5η αγωνιστική στον 5ο όμιλο είχαμε:

Ντινάμο Μόσχας – Παναθηναϊκός 2-1 (55′ αυτ. Τριανταφυλλόπουλος, 61′ Ιόνοβ / 14′ Μπεργκ)
Εστορίλ – Αϊντχόφεν 3-3 (12′ Τοζέ, 30′ Κούκα, 39′ Ντιόγκο Αμάντο / 6′ Νταπέι, 14′ Νάρσινχ, 82’ Βάιναλντουμ)