Έχασε βαθμούς η Γιουβέντους

Για πρώτη φορά μετά από 25 συνεχόμενους αγώνες η Γιουβέντους έχασε βαθμούς στο γήπεδό της, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Σαμπντόρια .

Αν και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, δε μπόρεσε να μετουσιώσει σε δεύτερο ή τρίτο τέρμα τις ευκαιρίες που δημιούργησε και έμεινε στο μοναδικό που είχε πετύχει ο Εβρά από το 12ο λεπτό. Αυτό ήταν και το πρώτο του με τη φανέλα των μπιανκονέρι.

Οι γηπεδούχοι έχασαν σωρία ευκαιριών, με τους Περέιρα, Τέβες και Μοράτα να μην στέκονται ικανοί να την σπρώξουν στα δίχτυα. Κάτι που κατάφερε ο Γκαμπιαντίνι στο 51ο λεπτό με εκπληκτική ατομική ενέργεια.

Ο ίδιος παίκτης θα μπορούσε να γυρίσει εντελώς το παιχνίδι λίγο αργότερα αλλά είδς την προσπάθειά του να απομακρύνεται από τον Μπουφόν.