Ισοπαλία με 8 γκολ στο Μεστάγια

17 Δεκεμβρίου 2014

Απίστευτο ματς  στο «Μεστάγια», όπου η Βαλένθια ήρθε ισόπαλη 4-4 με τη Ράγιο Βαγεκάνο και κατάφερε να προκριθεί στη φάση των "16" του Copa del Rey, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να χάνει με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Οι «νυχτερίδες» καλούνταν να υπερασπιστούν το 2-1 του πρώτου αγώνα στο «Βαγέκας», με την πρόκριση να περνάει από 40 κύματα. Στο 81' μάλιστα η Βαλένθια έμεινε με 10 παίκτες (αποβλήθηκε ο Ροντρίγκο) παλεύοντας με νύχια και με δόντια να κρατήσει την ισοπαλία

Στο «Μπαλαϊδος» η Θέλτα ανέτρεψε το σε βάρος της 2-1 του πρώτου αγώνα κόντρα στη Λας Πάλμας και πήρε την πρόκριση στις καθυστερήσεις διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 με τέρμα του Ορεγιάνα. Η Λας Πάλμας έπαιζε με 10 από το 67 λόγω αποβολής του Αρτίλες.