Η ατζέντα της 20ης Δεκεμβρίου

20 Δεκεμβρίου 2014

Σάββατο 20 Δεκεμβρίου

Σούπερ Λίγκα, 15η αγωνιστική

15.00 Πανθρακικός-Βέροια (Novasports2)

17.15 Πλατανιάς-ΟΦΗ (Novasports2)

19.30 Καλλονή-Ολυμπιακός (Novasports1)

Σούπερ Λιγκα, πρωτάθλημα κάτω των 20

10:30 Αστέρας Τρ. – Ξάνθη

11:00 Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ

11:00 Νίκη Βόλου – Παναιτωλικός

11:00 Πανθρακικός – Βέροια

13:00 Πλατανιάς – ΟΦΗ

15:00 Καλλονή – Ολυμπιακός

15:00 Πανιώνιος – Ατρόμητος

Σούπερ Λίγκα, πρωτάθλημα κάτω των 17

Α’  όμιλος, 5η αγωνιστική, 2ος Γύρος

13:00 ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

13:30 Λεβαδειακός – Πλατανιάς

15:00 Αστέρας Τρ. – Ολυμπιακός

Σούπερ Λίγκα, πρωτάθλημα κάτω των 15

Α’ όμιλος, 4η αγωνιστική, 2ος Γύρος

11:30 ΟΦΗ – Ατρόμητος

Β’ όμιλος, 4η αγωνιστική, 2ος Γύρος

11:00 Νίκη Βόλου – Παναιτωλικός

12:30 ΠΑΣ Γιάννινα – Βέροια

14:00 Ξάνθη - ΠΑΟΚ

Φουτμπολ Λιγκ, Νέων

14:30 Φωστήρας – ΑΕΚ (OTEsport5)

Πρέμιερ Λιγκ, Αγγλία,  17η αγωνιστική

14.45 Μάντσεστερ Σ.-Κρίσταλ Πάλας (ΟΤΕsport1)

17.00 Αστον Βίλα-Μάντσεστερ Γ. (ΟΤΕsport1)

17.00 Χαλ-Σουόνσι

17.00 ΚΠΡ-Μπρόμγουιτς

17.00 Σαουθάμπτον-Εβερτον

17.00 Τότεναμ-Μπέρνλι

17.00 Γουέστ Χαμ-Λέστερ

Λιγκ 1, Γαλλία, 19η αγωνιστική

18.00 Παρί Σ.Ζ.- Μονπελιέ (Novasports4)

21.00 Καέν-Μπαστιά

21.00 Λοριάν-Ναντ

21.00 Μετς-Μονακό (Novasports2)

21.00 Ρεν-Ρεμς

21.00 Τουλούζ-Γκινγκάμπ

Μπουντεσλίγκα,  Γερμανία, 17η αγωνιστική

16.30 Σάλκε-Αμβούργο (ΟΤΕsport4)

16.30 Λεβερκούζεν-Αϊντραχτ Φρ.

16.30 Αουγκσμπουργκ-Γκλάντμπαχ

16.30 Βέρντερ Βρ.-Ντόρτμουντ (OTEsport3)

16.30 Στουτγάρδη-Πάντερμπορν

19.30 Βόλφσμπουργκ-Κολονία (OTEsport4)

Μπουντεσλίγκα 2, Γερμανία, 19η αγωνιστική

14:00 Νυρεμβέργη – Γκρόιτερ Φιρτ (OTEsport4)

14:00 Σεντ Πάουλι - Άλεν

Σέριε Α,  Ιταλία, 16η αγωνιστική

19.00 Σασουόλο-Τσεζένα (OTEsport1)

21.45 Ρόμα-Μίλαν (OTEsport1)

Ερεντιβίζιε,  Ολλανδία, 17η αγωνιστική

19.30 Καμπούρ-Τσβόλε

20.45 Ντόρντρεχτ-Γκρόνινγκεν

20.45 Αϊντχόφεν-Γκόου Αχεντ Ιγκλς

21.45 ΑΖ Αλκμααρ-Ουτρέχτη

Πριμέρα,  Ισπανία, 16η αγωνιστική

17.00 Μπαρτσελόνα-Κόρδοβα (OTEsport2)

19.00 Λεβάντε-Σοσιεδάδ (OTEsport2)

21.00 Εϊμπάρ-Βαλένθια (OTEsport2)

23.00 Βαγιεκάνο-Εσπανιόλ (OTEsport2)

Πριμέιρα, Πορτογαλία, 14η αγωνιστική

22.15 Εστορίλ-Γκιμαράες (ACTION24)

Πρωτάθλημα Ινδίας, τελικός

14:30 Καράλα Μπλάστερς – Ατλέτικο ντε Καλκούτα (Eurosport2)

Μπάσκετ

Κύπελλο Ελλάδας, Ημιτελικά

18:00 Νέα Κηφισιά – Απόλλων Πάτρας (Novasports3)

ΝΒΑ

20:00 Ν.Υ Νικς – Φοίνιξ Σανς (OTEsport3)
02:00 Νιού Όρλεανς Πέλικανς – Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς

02:00 Σάρλοτ Χόρνετς – Γιούτα Τζαζ

03:00 Χιούστον Ρόκετς – Ατλάντα Χοκς

03:30 Ντάλας Μάβερικς – Σαν Αντόνιο Σπερς

04:00 Ντένβερ Νάγκετς – Ιντιάνα Πέισερς

05:30 Λ.Α. Κλίπερς – Μιλγουόκι Μπακς

Βόλεϊ

Α1 ανδρών, 9η αγωνιστική

17.00  Ορεστιάδα-ΠΑΟΚ (Novasports7)

19.00 Φοίνικας Σύρου-Αρης

19.00 Λαμία-Παμβοχαϊκός

 Α1 γυναικών, 11η αγωνιστική

 16.00 Μακεδόνες Αξιού-Ρέθυμνο

16.00 Θήρα-Ολυμπιακός

18.00 ΑΕΚ-Πανναξιακός

18.00 Ανατόλια-Ηλιούπολη

18.00 Ηρακλής-Μαρκόπουλο

Υδατοσφαίριση

Α1 ανδρών, 6η αγωνιστική

12.00 Φάληρο-Χίος

16.00 Γλυφάδα-Υδραϊκός

17.30 Παναθηναϊκός-Εθνικός

17.30 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

18.00 Καλαμάκι-Νηρέας

18.00 Βουλιαγμένη-Πανιώνιος

 Α1 γυναικών, 5η αγωνιστική

14.00 ΝΟΒΑ-Ρεθυμνο

15.00 Βουλιαγμένη-Ηρακλής

16.30 Τρίτων-Ολυμπιακός

18.30 Εθνικός-Γλυφάδα

Χάντμπολ

Α1 ανδρών, 11η αγωνιστική

18.00 ΑΣΕ Δούκα-ΠΑΟΚ

18.00 Δικέας-ΧΑΝΘ

18.00 Ποσειδών Λουτρ.-Φίλιππος Β.

18.00 Φοίβος Συκεών-Δράμα ‘86

Μπουντεσλίγκα

20:00 Φλένσμπουργκ – Κίελο (OTEsport6)

Χιονοδρομίες

Αλπικό Σκι, Παγκόσμιο Κύπελλο, γυναικών, Γαλλία

11:15 Ελεύθερη κατάβαση (Eurosport2)

Αλπικό Σκι, Παγκόσμιο Κύπελλο, ανδρών, Ιταλία

13:00 Ελεύθερη κατάβαση (Eurosport)

Σκι αντοχής, Παγκόσμιο Κύπελλο, Γαλλία

11:15 Σκίαθλο γυναικών (Eurosport)

13:30 Σκίανθλο ανδρών (Eurosport2)

Δίαθλο, Παγκόσμιο Κύπελλο, Σλοβενία

12:15 Καταδίωξη γυναικών (Eurosport)

14:30 Καταδίωξη ανδρών (Eurosport)

Βορινό Σύνθετο, Παγκόσμιο Κύπελλο, Αυστρία

12:45 HS 96 (Eurosport)

Ελεύθερα Άλματα, Παγκόσμιο Κύπελλο, Ελβετία

14:14 Προκριματικά HS 137 (Eurosport2)

Χιονοσανίδα, Παγκόσμιο Κύπελλο, Κωνσταντινούπολη

19:00 Big Air (Eurosport2)

 

Πηγή: www.pamesports.gr

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ! :
ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ