Αφεντικό με τεσσάρα!

Ο Πανιώνιος δεν αστειευόταν απέναντι στην Παναχαϊκή . Ήθελε μόνο νίκη για να προκριθεί και τα κατάφερε με 4-0. Από δύο γκολ οι Γιάννου και Κολοβός .

Περισσότερα σε λίγο..

Καταιγιστικός ο Πανιώνιος στην αναμέτρηση με την Παναχαϊκή. Οι κυανέρυθροι ήθελαν μόνο νίκη για να σφραγίσουν το εισιτηρίο της πρόκρισης στην επόμενη φάση και τα κατάφεραν με τον πλέον εμφατικό τρόπο. Το σκορ για την ομάδα της Νέας Σμύρνης άνοιξε ο Γιάννου (19′) για να κλεέισει το ημίχρονο με το 1-0. Η αποβολή του Κάργα στο 53′ διευκόλυνε πολύ το έργο των γηπεδούχων οι οποίοι σημείωσαν τρία γκολ μέσα σε 14 λεπτά.

Την αρχή έκανε στο (53′) ο Κολοβός ενώ φδύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 3-0. Ο Γιάννου πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 67′ για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη-πρόκριση των κυανέρυθρων. Μετά την αποβολή η Παναχαίκή έβγαλε εικόνα διάλυσης στον αγωνιστικό χώρο και αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι κυανέρυθροι στο έπακρο.